Real poražen od Majorke, Rajković odbranio penal

Fudbaleri Majorke savladali su na Palmi ekipu Real Madrida sa 1:0 u meču 20. kola španske La Lige

Jubilarni 70. duel Majorke i Reala pripao je velikom autsajderu sa Palme.

U velikoj meri desetkovani tim Reala nije uspeo da opravda status favorita i dođe do bitnih bodova u trci za prvo mesto na tabeli.

Majorka je tradicionalno bila veoma nezgodan protivnik na domaćem terenu, a tako je bilo i u duelu sa "los blankosima".

Meč je dobro počeo po domaće, koji su osetili da mogu da igraju sa velikim Realom.

U 13. minutu je Majorka stigla do vođstva, kada je nakon centaršuta i malo sreće, Naćo postigao autogol glavom.

Tim trenera Agirea je na pauzu za poluvreme otišao sa prednošću, a očekivalo se da će u drugom delu meča Real biti apsolutno dominantan i pokušati da dođe do preokreta.

Nije to pošlo za nogom izabranicima trenera Ančelotija.

Real je u ovom meču nastupao bez Karima Benzema, Tiba Kurtoe i Edera Militaa.

Najviše se osetilo odsustvo najboljeg strelca i napadača, pošto su gosti iz Madrida stvorili tek poneku šansu.

Ono za čime Real može da žali, jeste nerealizovan penal u 59. minutu.

Asensio je preuzeo odgovornost, ali je srpski reprezentativac Predrag Rajković odbranio penal.

Rajković je do kraja meča imao nekoliko zapaženih intervencija, zbog čega je jedan od najzaslužnijih za dobar rezutlat Majorke.