Partizan bolji od Napretka i uslova u Kruševcu

Fudbaleri Partizana savladali su u Kruševcu ekupu Napretka sa 1:0 u meču 20. kola Superlige Srbije. Jedini strelac na meču bio je Fuseni Dijabate u 62. minutu

"Preživeo" je Partizan nekako gostovanje u Kruševcu.

Pored nezgodnog rivala, protivnik crno-belih bili su i uslovi u kojima je igran meč, što vremenski, što u vidu stanja terena.

Kasnila je utakmica sa početkom, pošto su predstavnici dva kluba i sudije pregovarali da li meč uopšte može da počne zbog zaleđenog terena na stadionu u Kruševcu.

Konstantno je problem predstavljao i jak vetar, ali i hladno vreme, koje je uticalo na igru oba tima.

U prvom poluvremenu nije viđen preteran broj šansi i uzbuđenja.

Na pauzu se otišlo bez postignutih golova, ali je drugi deo meča doneo rasplet.

Jedini pogodak viđen je u 62. minutu susreta, kada je Fuseni Dijabate šutirao sa ivice šesnaesterca, a uz pomoć bloka, lopta je prevarila golmana Petrića.

U preostalom delu meča, viđene su šanse na obe strane, ali ne i promena rezultata.

Pokušavao je Napredak u samom finišu da dođe do gola i izjednačenja, umalo u tome i uspeo, ali je odbrana Partizana uspela da sačuva svoju mrežu.

Crno-beli su tako iskoristili kiks "večitog" rivala, ekipe Crvene zvezde, koja je remizirala sa Vojvodinom u prvom meču po povratku sa zimske pauze.