Zvezda srušila Makabi u Tel Avivu u neizvesnoj završnici

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Izraelu ekipu Makabija sa 89:86 u meču 24. kola Evrolige

Napokon je Crvena zvezda prekinula niz poraza u Evroligi, pošto je na teškom gostovanju u Tel Avivu nadigrala Makabi.

Izabranici Duška Ivanovića nakon dužeg perioda u evropskom takmičenju delovali su energičnije i kvalitetnije od rivala od početka meča.

Imala je Zvezda na momente i 16 poena prednosti u momentima druge i treće četvrtine, ali je Makabi uspeo da se potpuno vrati u meč i učini završnicu neizvensom.

Nakon prve četvrtine koja je završena rezultatom 18:18, srpski tim je u drugoj deonici stekao dvocifrenu prednost.

Na krilima odličnih partija Nedovića, a potom i Mitrovića, Zvezda je održavala razliku sve do poslednje četvrtine.

Pravo niotkuda se Makabi vratio, pre svega zaigrao bolju odbranu, a potom počeo da pogađa sa distance, čime je sa 16, smanjio razliku na jedan poen.

Bitne poene u završnici za crveno-bele upiosali su Dobrić, Vildoza i Mitrović.

Meč je ušao u dramatičnu i neizvesnu penal završnicu, u kojoj je Crvena zvezda bila pribranija i bolje se snašla.

Najefikasniji u redovima srpskog tima bili su Nedović sa 28, Mitrović sa 14 i Dobrić sa 13 poena.

Petrušev je ubacio 12, a Vildoza 10 poena.

Kod domaće ekipe sjajan meč odigrao je Boldvin sa 38 poena, a dvocifreni su bili Kolson sa 16 i Hilijard sa 10 poena.

9. feb 2023 • 22:10

Kraj meča, pobeda Zvezde u neizvesnoj završnici!

Imala je srpska ekipa dovoljno koncentracije u samoj završnici, te je sa linije za slobodna bacanja odbranila prednost i upisala pobedu na gostovanju u Tel Avivu.

Dobrić pogađa za +3, 12 sekundi je do kraja

Izuzetno bitne poene postigao je Dobrić za Crvenu zvezdu, na 12 sekundi do kraja meča. Srpski tim ima tri poena prednosti u samoj završnici, Makabi ima napad za izjednačenje.

35' - Makabi smanjuje na šest poena razlike

Domaća ekipa je u velikom naletu, pošto je smanjila razliku srpske ekipe sa 16 na samo šest poena.

Očekuje nas neizvesna završnica u Tel Avivu.

Kraj treće četvrtine: Makabi - Crvena zvezda 55:69

Nakon tri deonice, prednost srpske ekipe iznosi 14 poena.

Makabi je na momenat uspeo da smanji zaostak na jednocifrenu prenost, ali je Zvezda uspela da odbije nalet i vrati osetniju razliku.

25' - Mitrović pogađa za +16

Nastavlja se period sjajne košarke Crvene zvezde, koja ovaj put poenima Mitrovića iz ofanzivnog skoka stiže do maksimalnih 16 poena prednosti nad Makabijem - 57:41.

Poluvreme: Makabi - Crvena zvezda 34:44

Odlična druga četvrtina izabranika Duška Ivanovića u Tel Avivu, donela je osetniju prednost srpskoj ekipi.

Nedović sa 18 poena predvodi strelce, a pomaže mu Dobrić sa 10.

U redovima domaće ekipe ističu se Kolson i Boldvin sa po 12 poena.

15' - Zvezda u seriji, ima +10

Na krilima Nemanje Nedovića, Zvezda stiže do dvocifrene prednosti u Tel Avivu - 33:23.

Kraj prve četvrtine: 18:18

Nakon uvodnih 10 minuta košarke, Makabi i Crvena zvezda igraju nerešeno - 18:18.

Boldvin je u redovima domaćih ubacio šest poena, dok su Adams i Kolson ubacili po pet poena.

Nedović predvodi strelce Zvezde sa 11 poena, Dobrić ima pet, a Petrušev četiri poena.

5' - Makabi "izbrisao" bolji početak Zvezde

Crveno-beli su solidno otvorili meč, pošto su napravili seriju 5:0, ali je usledila serija domaće ekipe od 9:1.

Posle pet minuta košarke, Makabi vodi sa 9:6.

1' - Počeo je meč

Utakmica je počela nakon minuta ćutanja u znak preminulih nakon zemljotresa u Turskoj i Siriji.

Startna petorka Makabija: Boldvin, Adams, Kolson, Martin i Nibo.

Za Crvenu zvezdu meč počinju: Vidloza, Lazić, Dobrić, Petrušev i Kuzmić.

Srpski tim jači za Martina

Hasan Martin trenirao je pred meč sa Makabijem i spreman je za povratak na parket.

Crvena zvezda će još uvek nastupati bez Kampaca, koji bi trebalo da je jedini košarkaš na kog trener Ivanović ne može da računa.

U redovima Makabija, upitni su nastupi Lorenca Brauna i Aleksa Pojtresa, koji imaju određenih problema sa povredama.

Međusobni skor

U prvom ovosezonskom meču, crveno-beli slavili su sa 69:68.

Zvezdi "leži" ekipa Makabija, koju su u poslednjih pet međusobnih duela, savladali četiri puta.

Duško Ivanović o protivniku

"Makabi je izuzetno dobra ekipa, atletski vrlo jaka, igraju jako dobro u tranziciji. Igraju na svom terenu veoma agresivno, naročito u prvoj četvrtini. Moraćemo da znamo tamo da igramo. Sigurno je da će biti mnogo kontakata, a mi ćemo morati da odgovorimo na to", rekao je trener crveno-belih Duško Ivanović.

Forma dve ekipe

Crvena zvezda u Izrael je otputovala sa ciljem da prekine crnu seriju od četiri uzastopna poraza u Evroligi.

Srpska ekipa sa učinkom od 10 pobeda i 13 poraza zauzima 13. mesto na tabeli evropskog takmičenja.

Sa druge strane, Makabi je u prošlom kolu prekinuo niz od dva poraza, savladavši Valensiju u gostima.

"Ponos Izraela" je osmoplasirani tim na tabeli sa 12 pobeda iz 23 odigrane utakmice.