Partizan pregazio Bajern u Minhenu, crno-beli sve bliži Top 8

Košarkaši Partizana pobedili su u gostima minhenski Bajern sa 82:71 (19:19, 20:14, 21:12, 22:26) u utakmici 24. kola Evrolige

Košarkaši Partizana su bolje otvorili meč i u petom minutu stekli prednost od osam poena (13:5).

Međutim, košarkaši Bajerna zaigrali su angažovanije u finišu prve četvrtine, koja je završena rezultatom 19:19.

Na početku druge četvrtine viđena je izjednačena igra dva tima, ali je Partizan prvih 20 minuta rešio u svoju korist rezultatom 39:33.

Košarkaši Partizana briljirali su u drugom poluvremenu, a prednost gostiju rasla je iz minuta u minut.

Crno-beli su u 33. minutu poveli 67:47.

Košarkaši Bajerna zaigrali su angažovanije u finišu meča i na kraju su uspeli samo da ublaže poraz.

Najefikasniji u ekipi Partizana najefikasniji je bio Kevin Panter sa 19 poena, dok je Matijas Lesor ubacio 16.

Džejms Naneli je dodao 15, a Dante Egzum 11 poena.

Kod domaćih, najbolji je bio Denis Sili sa 11 poena, dok su Kori Volden i Nik Vajler-Bab dodali po deset.

Crno-beli imaju skor od 13 pobeda i 11 poraza, dok je Bajern u donjem delu tabelie sa devet trijumfa i 15 poraza.

Partizan je na ovom meču igrao bez Jianisa Papapetrua, a meč dva kluba posmatrao je nekadašnji fudbalski reprezentativac Nemačke Bastijan Švajnštajger.

Partizan će u narednom kolu Evrolige, 23. februara na svom terenu igrati protiv Fenerbahčea, dok će Bajern gostovati Makabiju u Tel Avivu.

9. feb 2023 • 22:23

Kraj meča - 71:82

Nova pobeda Partizana u Evroligi.

35' Partizan odbija napade Bajerna - 54:72

Avramović postiže poene, Partizan ima ubedljivih 18 poena prednosti.

Kraj treće četvrtine - 45:60

Partizan grabi ka novoj pobedi - 15 poena prednosti pred početak poslednje deonice.

26' Raste prednost Partizana - 39:52

Partizan sjajno igra u Minhenu, 13 poena prednosti u trećoj četvrtini.

Poluvreme - 33:39

Partizan ima dva poena prednosti na poluvremenu.

Kevin Panter igra odličan meč, postigao je 14 poena, a Lesor je dodao osam, a Naneli sedam.

Valjer Bab i Bonga imaju po sedam poena.

15' - Vodi Partizan 28:26

Crno-beli imaju dva poena prednosti sredinom druge četvrtine.

Kraj prve četvrtine - 19:19

Bolje je Partizan otvorio meč, ali se Bajern razigrao i sustigao crno-bele.

4' Zakucavanje Lesora - 5:13

Odličan Partizan na startu meča, crno-beli vode 13:5.

1' Počeo je meč

Prvi napad na meču ima domaćin.

Petorke

Bajern: Vajler Bab, Sili, Gifaj, Rubit, Gilespi.

Partizan: Madar, Naneli, Panter, Ledej, Lesor.

Partizan bez Papapetrua

Crno-beli su u sjajnoj formi, trenutno su na skoru 12-11 i bore se za Top 8, a trener Željko Obradović neće moći da računa na bolesnog Janisa Papapetrua.

U prvom delu sezone Partizan je u Beogradu bio bolji od ekipe koju vodi Andrea Trinkijeri 83:77.