Dortmund propustio šansu da bude lider, poražen i Union Berlin

Fudbaleri Borusije Dortmund poraženi su na gostovanju kod Kelna od istoimene ekipe sa 3:2 u osmom kolu Bundeslige. Poraz je upisala i ekipa Union Berlina, koja je sa 2:0 izgubila od Ajntrahta u Frankfurtu.

Dortmund je propustio priliku da preuzme lidersku poziciju na tabeli, pošto je doživeo neočekivani poraz na gostovanju u Kelnu.

U 31. minutu je Brandt pogodio za goste, ali je u drugom poluvremenu, Keln u razmaku od tri minuta postigao dva gola.

Kainc je u 53. pogodio za 1:1, da bi Tiges u 56. minutu doneo preokret domaćem timu.

Igrao se 71. minut kada je Ljubičić povisio na velikih 3:1 za Keln.

Dortmund je uspeo da smanji zaostatak u 78. minutu, kada je Šmits postigao autogol, ali bilo je to sve od gostiju u ovom meču.

Poraz u osmom kolu ostvario je i lider na tabeli u Bundesligi, ekipa Union Berlina.

Union je poklekao na gostovanju u Frankfurtu, gde ih je Ajntraht savladao sa 2:0

Gece je u 12. minutu doneo domaćem timu prednost, a konačan rezultat postavljen je već u 42. minutu, kada je strelac bio Lindstrom.

U ostalim mečevima, Frajburg je savladao Majnc sa 2:1, Lajpcig bio ubedljiv protiv Bohuma sa 4:0, Volfsburg je nadigrao Štutgart sa 3:2, dok je Verder deklasirao Menhengladbah sa 5:1.