Roma nakon preokreta srušila Inter, Milan preživeo gostovanje u Empoliju

Tim Žozea Morinja je nakon preokreta uspeo da trijumfuje na teškom gostovanju na „Đuzepe Meaci“.

Fudbaleri Rome savladali su u Milanu ekipu Intera sa 2:1 u derbi meču osmog kola Serije A, dok je Milan golovima u sudijskoj nadoknadi trijumfovao na gostovanju u Empoliju sa 3:1.

Inter je u 30. minutu došao do prednosti, kada je Di Marko zatresao mrežu gostiju.

Do kraja prvog dela utakmice, Roma je uspela da dođe do izjednačenja, bilo je to u 39. minutu. Dibala je bio strelac za tim iz Rima.

Dugo je na semaforu stajalo 1:1, da bi u 75. minutu Kris Smoling kompletirao preokret „vučice“ i postavio konačnih 1:2.

I dok je jedan tim iz Milana upisao poraz kao domaćin, drugi je slavio u gostima.

Milan je teškom mukom došao do tri boda na gostovanju u Empoliju.

Skoro 80 minuta meča nije bilo golova i delovalo je da bi mreže mogle mirovati čitav susret. Ipak, usledila je dramatična završnica, koja je pripala favorizovanom gostu.

Ante Rebić je pogodio u 79. minutu za prednost Milana, a na oduševljenje domaćih navijača, Empoli je izjednačio u 92. minutu preko Bajramija.

Međutim, gosti u preostalom vremenu postižu još dva gola, prvo je Balo-Ture zatresao mrežu za 1:2, da bi konačan rezultat postavio Rafael Leao u 97. minutu.

Milan tako izbija na treće mesto, Roma na peto, a Inter ostaje na sedmoj poziciji.

Lider tabele Serije A je ekipa Napolija, koja je na svom stadionu savladala Torino sa 3:1.

Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. Za domaće, dva je postigao Angisa, a jedan Kvaratškelija.

Gost iz Torina uspeo je samo da ublaži poraz golom Sanabrije.