Bajern osvojio Pariz, Milan bolji od Totenhema

Fudbaleri Bajerna pobedili su u gostima PSŽ sa 1:0, dok je Milan istim rezultatom savladao Totenhem na svom terenu u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona

Žreb koji je spojio PSŽ i Bajern obećavao je spektakl, ali to se nije dogodilo ove večeri u Parizu.

Poslednjih dvadesetak minuta meča se moglo tako okarakterisati, ali veći deo meča je igrao samo jedan tim – Bajern.

Bavarci su od starta nametnuli svoj ritam i pritiskali sve jače iz minuta u minut.

PSŽ u prvom delu igre nije mogao da iznese loptu na protivničku polovinu, niti jednu šansu nije napravio, ali je uspeo da zaustavi protivnika pred samim golom i ne dozvoli mu da dođe do prednosti.

Ipak, Bajern je slomio "svece" na početku drugog dela igre – Alfonso Dejvis je ušao u nastavku, a asistirao je Kingsliju Komanu kod gola u 53. minutu.

Dejvis je poslao savršenu loptu, Koman šutirao ne baš idealno, ali je lopta prošla ispod Đanluiđija Donarume i završila u mreži.

Čupo Moting je potom pogodio stativu, Pavar dobro šutirao glavom posle kornera, Bajern je nastavio u istom ritmu.

PSŽ nije mogao da poveže redove, sve dok se nije razigrao, ne potpuno spremni, Kilijan Mbape, koji je u nastavku ušao u igru.

Mbapeu je prvi gol poništen u 74. minutu – Jan Zomer je odbranio udarac Nejmara, a Mbape je pokupio odbitak iz ofsajda i smestio u mrežu.

U 82. minutu je Mbapeu poništen drugi gol, gde ofsajd nije bio toliko očigledan.

Nuno Mendeš je probio po strani, proigrao Mbapea a ovaj zakucao loptu u gol.

Ipak, VAR je poništio gol jer je Mendeš bio u nedozvoljenoj poziciji.

Bajern je odbio sve napade domaćina do kraja, a utakmicu je završio sa igračem manje, pošto je Pavar isključen zbog dva žuta kartona.

U drugom današnjem meču Lige šampiona, fudbaleri Milana pobedili su Totenhem na svom terenu rezultatom 1:0.

Gol odluke pao je u sedmom minutu meča, a delo je Brahima Dijaza.

Teo Ernandez je probio po strani i snažno šutirao, Foster je odbio loptu samo do Dijaza.

Prvi Dijazov pokušaj je Forster neverovatno odbranio, ali kod drugog nije mogao ništa.

Revanš mečevi na programu su osmog marta.

14. feb 2023 • 22:58

Gotovo je i u Milanu

Milan - Totenhem 1:0

Kraj meča u Parizu

PSŽ- Bajern 0:1

90+2' Kraj za Pavara

Pavar je dobio drugi žuti karton.

86' Pokušaj Vitinje

Snažan udarac Vitinje, ali je šutirao pravo u golmana Bajerna.

85' Velika prilika za Mesija

Dobio je Argentinac loptu u kaznenom prostoru, ali je na putu ka golu ona pogodila Pavara i završila van terena.

Pritiska PSŽ sve jače...

82' GOL! PSŽ je izjednačio... Ipak poništen!

Nuno Mendeš je probio po boku, dodao do Mbapea koji donosi izjednačenje...

Nije dugo trajalo slavlje u Parizu, pošto je VAR poništio gol zbog ofsajda u kojem je bio Mendeš.

77' PSŽ preti posle kornera

Markinjos je visoko skočio i probao glavom, ali je Zomer lako odbranio.

74' Poništen gol!

Zomer je odbranio udarac Mbapeu, pa Nejmaru, a potom je Francuz smestio loptu u mrežu, ali iz ofsajda.

64' Donaruma brani udarac Pavara

Pavar je šutirao glavom posle kornera, Donaruma na dobrom mestu.

63' Stativa!

Musijala je probio po strani, dodao do Čupo Motinga, a Kamerunac pogodio stativu.

57' U igri je Mbape

Gromoglasan aplauz za Kilijana Mbapea, kkoji se vraća na teren posle povrede.

53' GOL! Poveo je Bajern

Alfonso Dejvis je savršeno centrirao, Kingsli Koman šutirao iz prve, a Donarumi je lopta prošla kroz ruke.

46' Nastavljeni su mečevi

Milan - Totenhem
PSŽ - Bajern

Miruju mreže u Parizu, Milan vodi protiv Totenhema

Posle 45 minuta igre, Bajern je daleko bolja ekipa, ali je PSŽ uspeo da sačuva mrežu.

U Milanu, domaćin vodi protiv Totenhema golom Dijaza.

44' Dobar udarac Kimiha

Kimih je pokupio loptu sa ivice kaznenog prostora, snažno je šutirao, ali je Donaruma bio dobro postavljen i zaustavio njegov udarac.

34' Pokušaj Komana

Koman je probao sa dvadesetak metara, ali pored stative.

Osmi udarac ka golu domaćina, koji nemaju niti jedan pokušaj.

20' Bajern dominira na "Parku prinčeva"

Bavarci dominiraju u Parizu, PSŽ se muči da poveže nekoliko dodavanja i krene u napad.

Međutim, uprskos boljoj igri, Bajern još nije napravio niti jednu izglednu priliku.

7' GOL! Milan vodi protiv Totenhema

"Roso-neri" vode protiv Totenhema od sedmog minuta, strelac je Dijaz.

Ernandez je snažno šutirao, Forster odbranio... Na loptu je natrčao Dijaz, ali je golman gostiju odbranio nemoguće, ali je Dijaz imao popravni, pa je poslao loptu u mrežu.

5' Inicijativa Bavaraca

Bajern ima loptu na startu meča, igra se na polovini "svetaca".