Tadić crveneo u Napolijevom ponižavanju Ajaksa, Inter bi da šalje Barsu u Ligu Evrope

Fudbaleri Napolija više nego ubedljivo su savladali ekipu Ajaksa u Amsterdamu sa 6:1 u meču trećeg kola grupe A Lige šampiona. Pobede su upisali još i Liverpul, Briž, Porto, Bajern, Inter i Marsej.

Veoma zanimljivo bilo je u susretima u grupama A, B, C i D.

Nastavlja četa Lućana Spaletija da igra sjajan fudbal i beleži odlične rezultate u novoj fudbalskoj sezoni.

Nakon što su ubedljivo savladali Liverpul i Rendžers u prva dva kola Lige šampiona, Napoli je deklasirao Ajaks u Amsterdamu sa 6:1.

Dobro je počeo meč po domaćina, koji je u devetom minutu poveo golom Kudusa.

Ipak, do kraja prvog dela igre, Napoli postiže čak tri gola i potpuno preokreće tok meča.

U 18. Minutu pogodio je Raspadori, u 33. Di Lorenco, da bi Zijelinski u 45 zatresao mrežu za 1:3.

Ajaksove muke nastavile su se u drugom delu meča, pošto su u 47. i 63. minutu primili golove za 1:5, a strelci su bili Raspadori i Kvaratškelia.

Igrao se 73. Minut kada je kapiten ekipe, srpski fudbaler Dušan Tadić, dobio drugi žuti karton, pa je Ajaks ostao sa desetoricom na terenu.

Do kraja meča viđen je još jedan pogodak u mreži holandske ekipe, a strelac je bio Simeone u 81. minutu.

U drugom meču grupe A, Liverpul je savladao Rendžers sa 3:0.

Grupa B donela je novu pobedu Briža, koji je sa 2:0 savladao madridski Atletiko.

Belgijska ekipa tako nakon tri meča ima maksimalan učinak, uz gol razliku 7:0.

U drugom meču u toj grupi, Porto je savladao Leverkuzen sa 2:0.

Grupa C ujedno je i jedna od najjačih i najzanimljivijih u ovoj sezoni.

Bajern je rutinski odradio posao i ubedljivo savladao Viktoriju Plzenj sa 5:0.

Na „Đuzepe Meaci“, Inter je ugostio i savladao Barselonu sa 1:0.

Jedini gol na tom meču postigao je Čalhanoglu u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Uprkos pokušajima gostiju da dođu do izjednačenja, to se nije desilo, a meč će ostati upamćen i po nekoliko sumnjivih odluka oko igranja rukom fudbalera Barselone i Intera u šesnaestercu italijanske ekipe u drugom poluvremenu.

Barselona je upisala drugi vezani poraz u Ligi šampiona, što je za sada svrstava na treće mesto u grupi.

U grupi D, Marselj je savladao Sporting sa 4:1, uprkos tome što su gosti prvi poveli.

Jedini meč koji je završen nerešeno i bez postignutih golova, bio je duel Ajntrahta i Totenhema u Frankfurtu.