Spektakl Barselone i Junajteda završen bez pobednika

Fudbaleri Barselone i Mančester junajteda odigrali su nerešeno sa 2:2 (0:0) u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope

Pravi fudbalski spektakl i klasik odigran je na prepunom stadionu "Kamp Nou".

Pred oko 91 hiljade gledalaca, Barselona i Mančester junajted priredili su više nego zanimljivu predstavu, koja je završena bez pobednika.

Čitavim tokom meča, ređale su se prilike na obe strane i ne bi bilo nezasluženo da je bilo koji tim slavio.

Prvo poluvreme proteklo je bez postignutih golova i to je bilo jedino što fali ovom duelu.

Zato je drugo donelo četiri pogotka, preokrete, izjednačenja, stative, prečke i odbrane golmana na obe strane.

Barselona je prva stigla do vođstva, igrao se 50. minut kada je Rafinja izveo korner na drugu stativu, a tamo Markus Alonso postigao pogodak glavom.

Španski fudbaler posvetio je gol nedavno preminulom ocu, takođe nekadašnjem fudbaleru Barselone.

Ipak, kratko je trajalo slavlje Barselone, pošto je Junajted samo tri minuta kasnije došao do izjednačenja.

Fred je uposlio Rašforda, koji skoro iz "mrtvog ugla" hvata Ter Štegena nespremnog i postiže gol za 1:1.

Čitavih devet minuta nakon što je Barselona povela, Junajted je kompletirao preokret.

Igrao se 59. minut, kada je Kunde nespretno reagovao u svom šesnaestrcu i postigao autogol, kojim su "crveni đavoli" došli do vođstva od 2:1.

Usledilo je izuzetno uzbudljivih pola sata fudbala, u kojem su viđene prilike u izobilju.

U 76. minutu Barselona stiže do izjednačenja.

Kazemiro možda i prvi put na meču gubi loptu na svojoj polovini, ona je stigla do Rafinje, koji je oštro centrirao u peterac rivala, a tamo ne uspevaju ni Levandovski, ni Varan da dođu do nje.

Lopta je tako prevarila sve, a pre svega De Heu, pošto je ušla u gol gostujućeg tima.

Mogla je Barsa do novog preokreta i pobede, ali su stativa gola tima iz Mančestera, kao i sjajni golman De Hea, uspeli da odole pokušajima Levandovskog i Fatija.

Revanš meč Barselone i Mančester junajteda na programu je 23. februara na "Old Trafordu".

16. feb 2023 • 20:40

Kraj meča: Barselona - Mančester junajted 2:2

Završen je meč na "Kamp Nou", Barselona i Mančester junajted remizirali su rezultatom 2:2.

87' - Barselona pogađa stativu

Kakva gužva u šesnaestercu Junajteda, pokušao je prvo Levandovski, potom i Fati, nakon čega lopta pogađa stativu.

U nastavku akcije, Fati je još jednom imao šansu za gol, ali je De Hea maestralno odbranio.

Ostaje 2:2.

80' - Rafinja umalo da donese preokret

Ter Štegen je dugom loptom pronašao svog krilnog fudbalera, koji glavom umalo matira De Heu. Španski golman ipak je uspeo da izbije u korner.

76' - GOL! Barselona izjednačuje, Rafinja je strelac

Nakon greške Kazemira na sredini terena, lopta je stigla do Rafinje, koji je oštro ubacio ka golu rivala, a tamo je ne diraju ni Levandovski, niti Varan, pa ona neometano ulazi u mrežu.

Barselona je izjednačila na 2:2.

69' - Ređaju se napadi Junajteda, Fred šutira pored gola

Basrelona olako gubil loptu na svojoj polovini, što Fred umalo da iskoristi, ali njegov udarac sa ivice šesnaesterca, ide pored gola.

59' - GOL! Junajted preokreće i vodi sa 2:1

Ponovo Rašford zadaje glavobolje Barseloni, prošao je pored Rafinje, ubacio loptu u peterac, a tamo Kunde postiže autogol.

53' - GOL! Rašford ekspresno donosi izjednačenje

Na sjajan način je Junajted odgovara nakon primljenog gola, Fred je ubacio loptu ka Rašfordu, koji gotovo iz "mrtvog ugla" vara i matira Ter Štegena.

"Crveni đavoli" izjednačuju na 1:1.

50' - GOL! Barselona vodi nakon kornera, Alonso je strelac

Rafinja je oštro ubacio loptu iz kornera na drugu stativu, odakle Alonso dobro reaguje glavom i smešta je u mrežu.

49' - Ponovo šansa za Sanča, ponovo nema gola

Van Bisaka je još jednom probio po desnoj strani, uposlio Sanča, koji na drugoj stativi šutira pored gola.

47' - Rafinja umalo trese mrežu

Loše je Junajted ušao u drugo poluvreme, pošto već treći put u dva minuta gubi loptu na svojoj polovini.

Rafinja je pokušao sa distance, ali njegov udarac završava malo pored gola gostiju.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

Poluvreme: Barselona - Mančester junajted 0:0

Završeno je prvih 45 minuta, nakon kojeg nema postignutih golova, uprkos brojnim uzbuđenjima i prilikama pred oba gola.

42' - Prinudna izmena u Barsi, Pedri se povredio

Osetio je veznjak "blaugrane" povredu loži, zbog čega će morati da napusti teren. Umesto njega u igru ulazi Roberto.

34' - Junajted još jednom opasan, Rašford je probao

Nova odlična odbrana Ter Štegena, koji ovoga puta brani pokušaj Rašforda, koji je probio po levoj strani.

28' - Veghorst ne koristi najbolju šansu na meču

Napadač Junajteda imao je najbolju priliku na utakmici, kada je izbio sam pred golmana domaćih, koji mu ipak brani u situaciji jedan na jedan.

27' - Prva prilika za Junajted, Sančo preti

Prvi opasniji napad gostiju umalo da rezultuje golom, pošto je Sančo nakon prodora Van Bisake, šutirao ka golu Barse, ali je udarac zaustavio Ter Štegen.

18' - Dobar napad Barselone, Pedri šutira preko gola

Lepo su fudbaleri domaćih stvorili šansu za udarac, nakon što je lopta stigla do Pedrija, koji je šalje preko gola rivala.

9' - Barsa prva preti, De Hea brani udarac Levandovskog

Prvi opasan napad na meču delo je Barselone, koja je preko Arauha prebacila loptu na levu stranu.

Alba je proigrao Levandovskog, čiji udarac unutar šesnaesterca brani De Hea.

1' - Počeo je meč

Počeo je meč pred poprilično ispunjenim tribinama stadiona "Kamp Nou" u Barseloni

Igrači su na terenu, u toku je zagrevanje

Izašli su prvo fudbaleri Barselone, a potom i Junajteda na zagrevanje.

Meč počinje za nešto više od pola sata...

Forma i stanje u kojem se timovi nalaze

Barselona je drugu godinu zaredom eliminisana već u grupnoj fazi Lige šampiona, zbog čega je prinuđena da igra Ligu Evrope.

Ipak, dolaskom Ćavija na klupu, dosta stvari u "Blaugrani" ponovo imaju smisla, pa se tako katalonski klub podigao na lidersko mesto na tabeli domaćeg šampionata i u poslednjih 16 utakmica ima 15 pobeda i jedan remi.

Sa druge strane, Mančester junajted takođe je doživeo renesansu od trenutka kada je izvršena smena trenera, odnosno od kada je šef struke postao Erik ten Hag.

"Crveni-đavoli" su uspeli da se popnu na treće mesto na tabeli Premijer lige i čak se uključe u trku za titulu engleskog šampionata.

Tim iz Mančestera je u poslednjih 15 utakmica, odnosno po povratku sa zimske pauze, upisao samo jedan poraz.

Poznati su sastavi timova:

Startnih 11 Barselone: Ter Štegen, Kunde, Arauho, Alonso, Alba, De Jong, Kesi, Pedri, Gavi, Rafinja, Levandovski.

Početni sastav Mančester junajteda: De Hea, Van Bisaka, Varan, Šo, Malasija, Kazemiro, Fred, Bruno, Rašford, Sančo, Veghorst.