Barselona nemoćna u „El klasiku“, Real pobedom izbio na prvo mesto

Fudbaleri Real Madrida savladali su na svom stadionu ekipu Barselone u „El klasiku“ sa 3:1, u meču devetog kola La Lige.

Real Madrid ponovo gospodari španskim fudbalom, što je potvrđeno nakon prvog ovosezonskog „El klasika“.

Tim koji sa klupe predvodi Karlo Anćeloti, realtivno lako je savladao ljutog rivala i ostvario pobedu kojom se vraća na prvo mesto na tabeli u domaćem šampionatu.

Real je iskoristio niz utakmica u kojima se Barselona u velikoj meri muči i beleži loše rezultate.

Počelo je odlično po Madriđane, koji su do vođstva došli već u 12. minutu.

Vinisijus je iskoristio situaciju jedan na jedan sa Robertom, kojeg je prelako pretrčao i izbio sam ispred golmana gostiju.

Ter-Štegen je odlično reagovao, ali je odbio loptu samo do Benezeme, koji se našao na pravom mestu, u pravo vreme i na pravi način reagovao i smestio loptu u mrežu.

Barselona nije uspevala da ozbiljnije ugrozi gol domaće ekipe, a do kraja prvog dela utakmice Real je postigao još jedan gol, kojim je praktično rešio pitanje pobednika.

Igrao se 35. minut, kada je Valverde imao isuviše prostora na protivničkoj trećini terena.

Urugvajac se namestio i precizno poslao loptu u mrežu Barselone za 2:0.

Ćavijev tim uspeo je da se trgne u drugom poluvremenu, ali ne i da dože do povoljnog rezultata.

Dugo je Barseloni trebalo da načne mrežu Reala, pošto je katalonski klub na 2:1 smanjio tek u 83. minutu.

Barsa je odlično napala po levoj strani, gde je probio Fati. Mladi fudbaler poslao je loptu u peterac ka Levandovskom, ovaj petom hteo da postige pogodak, ali je samo okrznuo loptu, koja srećom stiže do Toresa, koji nije imao težak zadatak da je pošalje u mrežu.

Ima za čime Barselona da žali, pošto je samo nekoliko trenutaka kasnije, mogla da dođe do izjednačenja.

Roberto je pokušao da postigne gol glavom, ali ga je Mendi odlično izblokirao, lopta se odbila do Fatija, koji je akrobatski pokušao da je smesti u gol, ali je šut završio pored gola.

Real je ubrzo potom kaznio taj promašaj, pošto je postigao još jedan gol i stavio tačku na meč.

Garsija je skrivio jedanaesterac u prvom minutu sudijske nadoknade, a neumoljiv sa bele tačke bio je Rodrigo.

Real je tako naneo prvi poraz Barseloni ove sezone u La Ligi i pretekao je na prvom mestu na tabeli.

„Los Blankosi" su došli do 25. boda, što je tri više od "Blaugrane".