Mega prvi finalista Kupa Koraća, FMP platio cenu "pomračenja", meč na kratko bio prekinut

Košarkaši Mege prvi su finalisti Kupa Radivoja Koraća, pošto su u polufinalu savladali ekipu FMP-a sa 86:67

Završeno je prvo polufinale u ovogodišnjem izdanju završnog turnira Kupa Radivoja Koraća.

Ekipa Mege je izborila plasman u finale, pošto je u zanimljivom i neizvesnom meču, nadigrala FMP.

Mega je do pobede došla nakon preokreta u drugom poluvremenu, a pogotovo boljoj igri u poslednjoj deonici.

Tim iz Železnika je posle prve četvrtine vodio sa 24:20, da bi na poluvreme odneo deset poena prednosti.

Ipak, drugo poluvreme proteklo je potpuno u znaku ekipe Mege, koja je treću četvrtinu dobila sa 22:14, a u poslednjoj potpuno preuzela "kormilo" meča.

FMP se dobrano mučio u napadu, tačnije Mega je pojačala u odbrani i iskoristila prazan hod rivala.

Serija dobrih poteza i igre na obe strane terena, donele su Megi ubedljivu prednost i trijumf.

Meč je obeležio i prekid, pošto su sudije na oko četiri minuta pre kraja, odlučile da prekinu susret i odu u svlačionice, "zbog nedoličnog skandiranja navijača sa tribina, upućeno timu iz Železnika".

Nakon 20 minuta pauze, sudije su se vratile na parket "Čaira" i meč je nastavljen.

U nastavku, Mega je bez većih problema odbranila prednost i na kraju slavila sa 86:67.

Ključna četvrtina bila je poslednja, koju je Mega dobila sa 34:13, što im je u velikoj meri pomoglo da se plasiraju u finale.

Protivnik u finalu će im biti bolji iz duela Partizana i Crvene zvezde, koji se od 21.00 sastaju u drugom polufinalu.