Samouništenje nesrećnog Liverpula - savršen početak košmarne večeri

U spektakularnom meču osmine finala Lige šampiona, fudbaleri madridskog Reala pobedili su u gostima Liverpul sa 5:2

Evropske noći na Enfildu su i dalje spektakularne. To je konstanta svih ovih godina, ali se u poslednje vreme menja raspoloženje navijača Liverpula.

Ove večeri u Liverpulu je na trenutak izgledalo da će se i oni osećati baš tako - spektakularno!

Liverpul je idealno otvorio meč i imao najtrofejniji evropski klub, opet na trenutak se pomislilo, u šaci.

Igrao se četvrti minut, a Liverpul je poveo - Salah je poslao savršenu loptu za Nunjeza, a Urugvajac podsedio na sunarodnika koji je pre njega sa velikim uspehom nosio dres "redsa", Luisa Suareza, pa petom smestio loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije, novi gol postiže Liverpul.

Sada je Salah strelac, a u ulozi asistenta našao se - Tibo Kurtoa.

Golman Reala je pokušao da dribla, spetljao se, a Salah mirno udvostručio prednost domaćina.

Ali, posle savršenog početka, usledilo je samouništenje - Vinisijus je u 21. minutu smanjio prelepim golom.

Brazilac je upisao i drugi gol, nakon ogromne greške Alisona u 36. minutu - golman Liverpula je prilikom ispucavanja napucao saigrača iz reprezentacije, a lopta je završila u mreži.

Liverpul je izgledao sve lošije kako je vreme odmicalo, pa je bilo pitanje trenutka kada će Real postići novi gol.

To se desilo u 47. minutu, kada je Militao glavom reagovao na centaršut Modrića iz slobodnog udarca.

Nije se dugo čekalo ni na sledeći - Benzema je traljavo šutirao u 55. minutu, ali je Gomez zakačio loptu, ona promenila smer, prevarila Alisona i završila u mreži.

Francuz je postigao još jedan gol, posle asistencije Vinsijusa u 67. minutu.

Staložen je bio u završnici, predriblao Alisona i rutinski poslao loptu u gol.

Real je postao tek treća ekipa koja je na Enfildu postigla pet ili više pogodaka - prvi je to učinio Preston 1953. godine u pobedi od 5:1, a poslednji Arsenal, 2007. godine kada je slavio sa 6:3 u Kupu.

Liverpul će imati gotovo nemoguć zadatak pred revanš u Madridu (15. mart), ali navijači "redsa" najbolje znaju da su čuda moguća.