"Pomračenje" Partizana nakon datog gola, Šerif izbacio crno-bele

Fudbaleri Partizana poraženi su na svom stadionu od ekipe Šerifa iz Moldvavije sa 3:1, čime su eliminisani u šesnaestini finala Lige Konferencije. Srbija ostaje bez fudbalskog predstavnika u evropskim takmičenjima

Imao je Partizan pobedu i plasman u osminu finala Lige konferencije u svojim rukama, tačnije nogama, ali su kao što to nepisano pravilo nalaže, skupo platili svoje greške.

Šerif je napravio neverovatan preokret, postigao tri vezana gola i tako eliminisao jedinu preostalu srpsku ekipu u evropskim takmičenjima.

Počelo je dobro po Partizan, koji je doneo svojim navijačima slavlje u 13. minutu.

Akteri kao kod gola u Kišinjevu, samo u obrnutim ulogama, Rikardo je ovoga puta bio asistent Menigu, koji je rutinski matirao golmana gostiju.

Delovalo je da Partizan ima ono što je potrebno da se eliminiše neugodni rival.

Nije pokazivao Šerif u uvodnih 15 minuta meča kvalitet da parira crno-belima, ali brzo se promenilo stanje snaga na terenu.

Igrao se 22. minut, kada je gost dobio poklon.

Saničanin je refleksno rukom reagovao u svom šesnaestercu, a nakon sugestija iz VAR sobe, sudija je pokazao na belu tačku.

Siguran sa penala bio je Badolo, koji je doneo izjednačenje.

Rezultat se ponovo promenio u najgorem trenutku po Partizan. U nadoknadi prvog poluvremena, Diop je iskoristio to što je Partizan olako izgubio loptu i ostavio mu mnogo prostora.

Jakim i preciznim udarcem, Diop je matirao Popovića i preokrenuo rezultat na 1:2.

Samo dva minuta u nastavku u drugom poluvremenu, srpska ekipa doživela je novi šok.

Ponovo Diop oduzima loptu i ima previše prostora i ponovo napadač gostiju preciznim i jakim udarcem, izvan 16 metara, postiže pogodak.

Bio je to gol koji je Šerifu doneo preokret u čitavom dvomeču.

U preostalom vremenu u drugom delu meča, igralo se opreznije sa obe strane, ali Partizan nije uspeo da stvori dovoljan broj ozbiljnih i opasnih napada kojim bi ugrozio gol rivala.

Šerif je uspešno odbranio prednost koju je imao i tako izborio plasman u osminu finala Lige Evrope.

23. feb 2023 • 20:41

Kraj meča, pobeda i prolaz Šerifa

Pobedom od 3:1, Šerif je eliminisao Partizan i izborio plasman u osminu finala Lige konferencije.

78' - Rikardo umalo do gola

Napokon je srpski tim uspeo da napravi poziciju za postizanje gola, kada je Rikardo izborio prostor i odložio loptu do Baždara, koji iz izgledne pozicije ne uspeva da zatrese mrežu. Dobro je reagovao golman gostiju u ovoj situaciji.

75' - Partizan želi gol, ali nedostaje konkretnih šansi

Oko 15 minuta je ostalo do kraja meča, a crno-beli za sada ne uspevaju ozbiljnije da ugroze gol rivala.

Šerif u ukupnom rezultatu vodi sa 3:2.

47' - GOL! Šerif vodi sa 1:3, ponovo Diop

Novi gol moldavske ekipe, ponovo u režiji Diopa, koji je oduzeo loptu ispred šesnaesterca Partizana, a potom snažnim udarcem postigao gol.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

Poluvreme: Partizan - Šerif 1:2

Nakon prvih 45 minuta fudbala, gosti iz Moldavije vode sa 2:1.

Partizan je poveo u 13. minutu preko Meniga, ali je usledio preokret Šerifa, koji golovima Badola u 21. i Diopa u nadoknadi, stiže do preokreta i izjednačenja u dvomeču sa srpskim timom.

45' + 1' - GOL! Šerif preokreće i vodi sa 1:2

Olako je Partizan izgubio loptu i potom dozvolio previše prostora Diopu, koji se namestio i plasirao loptu u gol srpske ekipe.

Partizan - Šerif 1:2, u ukupnom skoru 2:2.

22' - GOL! Šerif sa bele tačke izjednačuje

Siguran sa bele tačke bio je Badolo, koji je poslao golmana Popovića na jednu, a loptu na drugu stranu i tako doneo Šerifu izjednačenje.

Partizan - Šerif 1:1.

20' - Penal za Šerif

Saničanin je neoprezno u svom šesnaestercu reagovao rukom na jednu loptu, pa je sudija, nakon sugestije iz VAR sobe, pokazao na belu tačku.

14' - GOL! Partizan vodi, Menig je strelac

Pogrešili su fudbaleri Šerifa na sredini terena, što je Partizan brzo znao da kazni.

Za razliku od gola u Kišinjevu, ovoga puta je Rikardo asistent, a Menig strelac, pošto je izbio pred golmana gostiju, kojeg je rutinski matirao.

4' - Prvo uzbuđenje na meču, Rikardo u velikoj šansi

Menig je odlično probio, uposlio svog napadača, koji zaobilazi i vara golmana gostiju, ali ne uspeva da postigne gol, jer je defanzivac Šerifa na gol liniji intervenisao.

Linijski sudija je nakon akcije podigao zastavicu, signalizirajući da je Rikardo ipak bio u ofsajdu.

1' - Počeo je meč

Počelo je prvo poluvreme na stadionu Partizana...

Meč uskoro počinje, slabija poseta u Beogradu

Glavni sudija biće Šveđanin Andreas Ekberg, a njemu će pomagati Mehmet Kulum i Markus Lundgren Klite.

Poznati sastavi timova:

Gordan Petrić u revanš meču ne može da računa na suspendovanog Igora Vujačića, koji je u prošloj utakmici zaradio crveni karton, kao ni na povređenog Patrika Andradea.

Danilo Pantić dobiće priliku od prvog minuta i zajedno sa Menigom, Dijabateom i Rikardom, činiće navalu srpske ekipe.

Gordan Petrić o revanš meču

"Ekipa Šerifa se pokazala kao neugodan protivnik, dosta su brzi i jaki, tako da ćemo morati da odgovorimo i uradimo dosta domaćeg", rekao je trener crno-belih Gordan Petrić.

"Ako pobedimo i prođemo u sledeći krug, imaćemo jednu sigurnost, mislim da dosta ljudi gledaju ovo kao neko rešavanje problema, ja to tako ne gledam. Ono što tražim od igrača je da se koncentrišu na svoj posao i da pruže maksimum i da budu zadovoljni posle utakmice."

Crno-beli u Beograd doneli povoljan rezultat

Uspeo je Partizan da na teškom gostovanju u Kišinjevu pre nedelju dana dođe do povoljnog rezutlata.

Crno-beli su tada golom Rikarda, uspeli da trijumfuju sa 1:0 i dođu u priliku da u Beogradu, pred svojom publikom, reše dvomeč.