Junajted slavio u fudbalskom klasiku, Barselona eliminisana iz Lige Evrope

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Barselonu sa 2:1 i tako sa ukupnih 4:3, eliminisali katalonsku ekipu u nokaut fazi Lige Evrope

"Teatar snova" bio je središte novog fudbalskog spektakla i klasika između Junajteda i Barselone.

Nakon 180 minuta i velike borbe dva tima, "crveni đavoli" su bili bolja ekipa koja je eliminisala velikog rivala i obezbedila plasman u osminu finala Lige Evrope.

Još jednom se gledala veoma uzbudljiva utakmica, u kojoj je domaćin stigao do pobede nakon preokreta.

Barselona je povela u 18. minutu, nakon penala koji je skrivio Bruno.

Oboren je bio Balde, a precizan sa bele tačke, uz malo sreće, bio je Levandovski.

Junajted se nije predavao, uprkos tome što je na poluvreme gost odneo prednost od 1:0.

Već u drugom minutu nastavka, Fred je plasirao loptu u mrežu nakon dobre akcije tima iz Mančestera i tako doneo izjednačenje.

Mreže su mirovale sve do 73. minuta, uprkos šansama na obe strane.

Engleski tim pojačavao je u napadu, kako je vreme prolazilo i to im se isplatilo.

Nakon što su pokušaji Rašforda i Bruna izblokirani, lopta je stigla do Antonija, koji jeprethodno ušao sa klupe.

Brazilac je iz prvog kontakta, veoma preciznim i jakim udarcem, poslao iza leđa golmana Ter Štegena.

Do kraja meča, uprkos pokušajima "Blaugrane", rezultat se nije menjao, pa je Junajted upisao pobedu ukupnim rezultatom 4:3.

Tim Erika Ten Haga tako je izborio plasman u osminu finala Lige Evrope, dok Barselona drugi put zaredom ne uspeva da se domogne završnice drugog po kvalitetu evropskog fudbalskog takmičenja.