Atletiko slavi bod - sapleten Real u šampionskoj trci

U velikom madridskom derbiju, Real i Atletiko odigrali nerešeno - 1:1

Atletiko slavi ove večeri u Madridu, ne toliko zbog osvojenog boda protiv Reala, već zbog toga što su sapleli velikog rivala u šampionskoj trci.

Real juri za Barselonom i morao je od starta da napadne goste.

Real je bio dominantan - imao je loptu, imao inicijativu, ali je Atletiko radio ono u čemu je najbolji - fokusirao se na odbranu i nije dopustio protivniku da napravi niti jednu izglednu priliku.

Igrao se 64. minut kada je publika videla prvo uzbuđenje - Anhel Korea, koji je u igru ušao na startu drugog dela igre, udario je laktom Antonija Ridigera, zbog čega je dobio direktan crveni karton.

Real je, sa igračem više, krenuo da pritiska sve jače, ali je usledio šok za domaće navijače.

Atletiko, sa igračem manje, dolazi do prednosti u 78. minutu.

Grizman je centrirao iz prekida, Himenez se sjajno snašao i smestio loptu u mrežu.

Međutim, Real je uzvratio na isti način.

Igrao se 85. minut, kada je Alvaro Rodrigez najviši u skoku posle kornera i donosi izjednačenje svom timu.

Real je drugi na tabeli sa 52 boda (sedam manje od vodeće Barselone koja svoj meč igra sutra).

Atletiko je na četvrtom mestu sa 42 boda.

U ostalim današnjim mečevima La Lige, Espanjol je sa 2:1 pobedio Majorku, dok je Kadiz sa 1:0 bio bolji od Rajo Valjekana.