Arsenalova ubedljiva osveta Evertonu, Liverpul u finišu prelomio Vulvse

Fudbaleri Arsenala savladali su na "Emirejtsu" ekipu Evertona sa 4:0 u meču odloženog sedmog kola Premijer lige
Arsenalova ubedljiva osveta Evertonu, Liverpul u finišu prelomio VulvseGetty © Julian Finney

"Tobdžije" su opravdale status favorita protiv Evertona i na ubedljiv način potvrdili prvo mesto na tabeli Premijer lige.

Tim Mikela Artete na adekvatan način se revanširao "karamelama" za poraz od pre mesec dana u domaćem prvenstvu.

Dugo je trajao otpor gostiju, ali je u samom finišu prvog dela utakmice, Arsenal uspeo da postigne dva gola i tako praktično reši pitanje pobednika.

Igrao se 40. minut kada je Zinčenko proigrao Saku, a ovaj desnom, nominalno slabijom nogom, zakucao loptu pod prečku gola rivala.

Pet minuta kasnije, veliki kiks Geja na svojoj polovini, rezultovao je golom koji je postigao Martineli.

Arsenal je u drugih 45 minuta meča odrađivao i privodio posao kraju, te usput postigao još dva gola.

U 71. minutu je Odegar pogodio za 3:0, a devet minuta kasnije, Martineli postiže drugi gol na meču i postavlja konačnih 4:0.

U istom terminu igrao se i meč Liverpula i Vulverhemptona.

"Crveni" su na "Enfildu" upisali pobedu od 2:0, koja ih vraća u trku za mesto na tabeli koje vodi u Ligu šampiona.

Vulvsi su se držali na teškom gostovanju sve do 73. minuta, kada je Van Dajk zatresao mrežu gostujućeg tima.

Samo četiri minuta kasnije, Salah je postigao pogodak koji je potvrdio pobedu tima Jirgena Klopa.