Kecmanović poražen od grend slem šampiona - kraj u Indijan Velsu

Sten Vavrinka je stigao do trijumfa u drugom kolu protiv srpskog tenisera
Kecmanović poražen od grend slem šampiona - kraj u Indijan Velsu© Tanjug/AP Photo/Lynne Sladky

Srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je u drugom kolu mastersa u Indijan Velsu od Švajcarca Stena Vavrinke sa 7:6 (10:8), 6:4.

Trostruki grend slem šampiona je uspe da u dva seta stigne do važne pobede i to nakon što je Beograđanin imao svoje šanse u prvom setu.

Kecmanović je u prvom setu propustio tri set lopte, dok je u drugom odlučio brejk, koji je Vavrinka napravio pri rezultatu 5:4. Ovim porazom, Kecmanović je ostao bez 170 bodova na ATP listi, pa mu se trenutno predviđa pad od četiri pozicije, na 35. mesto.

Vavrinka će u narednoj rundi igrati protiv mladog Danca Holgera Runea, koji je savladao Amerikanca Mekenzija Mekdonalda sa 7:5, 6:3.

Masters u Indijan Velsu igra se za nagradni fond od 8.800.000 dolara.