Kraj za Liverpul i Ajntraht: Real Madrid i Napoli u četvrtfinalu Lige šampiona

Dobili smo i poslednja dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona. Domaćini Napoli i Real Madrid su opravdali uloge favorita i savladali Ajntraht, odnosno Liverpul

Real Madrid je na stadionu „Santijago Bernabeu“ savladao Liverpul rezultatom 1:0, dok je Napoli  na stadionu „Dijego Armando Maradona“ protiv Ajntrahta iz Frankfurta slavio rezultatom 3:0.

U prvom meču Real je na Enfildu savladao Liverpul sa čak 5:2, dok je Napoli slavio u Frankfurtu sa 2:0, tako su ove večeri samo opravdali očekivanja.

Jedini gol u Madridu postigao je Karim Benzema u 78. minutu. Oba tima su pre toga imala šanse, ali je realizacija izostala. Stekao se utisak da nijedan klub u ovom meču nije previše "grizao".

S druge strane, u Napulju su viđena tri pogotka. Dva su delo fantastičnog Viktora Osimenea u nadoknadi prvog poluvremena i u 53. minutu. Poslednji pogodak postigao je Pjetr Zielinski iz penala u 64. minutu.

U četvrtfinale su uspeli da se plasiraju Bajern, Čelsi, Milan, Benfika, Mančester Siti, Inter, Real Madrid i Napoli.

Žreb za četvrtfinale i polufinale Lige šampiona na programu je u petak 17. marta.

15. mar 2023 • 23:00

Kraj mečeva

Real Madrid je savladao Liverpul minimalnim rezultatom, dok je Napoli slavio protiv Ajntrahta 3:0.

Real Madrid vodi!

Karim Benzema u 78. minutu postiže gol za 1:0! Ovo je njegov sedmi gol koji je dao Liverpulu.

3:0 vode Napolitanci!

U Napulju su domaćini postigli još jedan pogodak. Pjotr Zielinski iz penala postiže gol u 64. minutu pošto je prethodno oboren u kaznenom prostoru Ajntrahta.

Napoli duplirao vođstvo!

Italijanski tim je osokoljen golom otišao na odmor i u tom ritmu nastavio u drugolm poluvremenu. U 53. minutu Osimen postiže još jedan gol. Kvaračelija je proigrao Di Lorenca, a on asistirao Nigerijcu za 2:0.

Osimen briljira

Poluvreme

Igrači su otišli na odmor. Na obe utakmice u prvih 45 minuta igre nije viđen nijedan gol. Napoli je uspeo da povede tek u nadoknadi prvog poluvremena golom Osimenea.

Napoli imao šansu

Kvaračeli je imao odličnu šansu u 19. minutu posle prodora, ali je golman Ajntrahta odbranio.

Prva šansa za Liverpul

U sedmom minutu Salah je pronašao Darvina Nunjeza, koji je šutirao, ali je Kurtoa dobro odreagovao.

Utakmice su počele

Timovi nastupaju u sledećim sastavima:

Real Madrid: Kurtoa - Karvahal, Militao, Ridiger, Naćo - Kros, Kamavinga, Modrić - Valverde, Benzema, Vinisijus

Liverpul: Alison - Aleksander-Arnold, Konate, Van Dajk, Robertson - Žota, Fabinjo, Milner - Salah, Nunjez, Gakpo

Napoli: Meret - Di Lorenco, Rahmani, Kim, Rui - Angisa, Lobotka, Zjelinski - Politano, Osimen, Kvarachelija

Ajntraht: Trap - Tuta, Buta, Ndika - Knauf, Rode, Sov, Lenc - Kamada, Gece - Bore

Centar Napulja bio totalno blokiran

Haos u Napulju

Uprkos zabrani lokalnih vlasti da karte za utakmicu Napoli - Ajtraht budu prodavane osobama koje imaju prijavljen boravak u Frankfurtu, veliki broj pristalica Ajntrahta stigao je u Napulj. Na ulicama grada došlo je do ozbiljnih sukoba između dve grupe navijača. Policija je morala da reaguje.Sve do kasnog popodneva sve je bilo mirno. Kada je policija zauzela svoje pozicije da isprati navijače Ajntrahta u njihove hotele počele su da lete flaše i kamenice.