Vlahović overio plasman u četvrtfinale LE, Arsenal ispao posle penala

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope, pošto su u revanš meču osmine finala savladali u gostima Frajburg sa 2:0

Juventus je u prvom meču pobedio sa 1:0, a posao u Nemačkoj je bio olakšan od 44. minuta, kada je drugi žuti karton dobio Gulde.

Dušan Vlahović je postigao gol minut kasnije sa bele tačke, a u 28. minutu mu je poništen gol zbog ofsajda.

Konačan rezultat postavio je Federiko Kjeza u petom minutu sudijske nadoknade.

U četvrtfinale ide i Mančester junajted, koji je sa 1:0 u gostima savladao Betis, nakon ubedljivih 4:1 u prvom meču.

Jedini gol u Španiji delo je Markusa Rašforda u 56. minutu utakmice.

Fenerbahče je na svom terenu pobedio Sevilju sa 1:0, golom Valensije iz penala u 41. minutu.

Sevilja je ipak uspela do kraja meča da odbrani 2:0 sa svog terena, pa će Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj igrati u četvrtfinalu.

Fejenord je ove večeri odigrao najbolju utakmicu, pošto je sa 7:1 pobedio Šahtjor.

Himenez je u devetom minutu načeo goste, a do odlaska na odmor je dva puta pogodio Kokču.

U nastavku je dva gola postigao Idrisi, zatim se u strelce upisao Jahabaš, a potom i Danilo.

Utešni gol za goste postigao je Kelsi u 87. minutu.

U četvrtfinale će i belgijski Rojal Union koji je pobedio Union iz Berlina sa 3:0.

Leverkuzen je u gostima sa 2:0 pobedio Ferencvaroš, pa je prošao dalje ukupnim rezultatom 4:0.

Sosijedad i Roma su odigrali bez golova 0:0, ali je "vučica" u prvom susretu slavila sa 2:0.

Najuzbudljivije je bilo u Londonu, gde su se sastali Arsenal i Sporting.

U prvom meču je bilo 2:2, a Arsenal je brzo došao do prednosti u revanšu.

Džaka je postigao gol u 19. minutu, ali je Sporting izjednačio preko Goncalveša u 62. minutu.

Meč je otišao u produžetke, a zatim su penali odlučili ko će u četvrtfinale.

U četvrtoj seriji Martineli nije zatresao mrežu, pa je Santoš potvrdio veliku pobedu gostiju.