Tadić strelac u derbiju, Ajaks poražen u najvažnijem meču sezone

Fudbaleri Ajaksa poraženi su u Amsterdamu od ekipe Fejenorda rezultatom 3:2 (1:2) u derbi meču 26. kola holandskog šampionata

Ajaks i Fejenord su odigrali najvažniji meč u sezoni, kada je reč o holandskom šampionatu.

Gosti iz Roterdama su bolje ušli u meč i došli do prednosti u petom minutu, golom Santjaga Himeneza.

Ajaks se brzo pridigao, pregrupisao i dominantnom igrom preokrenuo do odlaska na odmor.

Edson Alvarez je izjednačio u 17. minutu, a Dušan Tadić doneo prednost u 37.

Ipak, Fejenord je iskoristio odmor, pa u nastavku odigrao agresivnije i daleko bolje.

Sebastijan Šimanski je izjednačio u 52. minutu, a potom je Lučarel Gertruida u 86. minutu glavom doneo veliku pobedu ekipi iz Roterdama.

Fejenord je prvi na tabeli sa 61 bodom, dok je Ajaks drugi sa šest poena manje.

Ajaks će u narednom kolu dočekati Go Ahed Igls, dok će Fejenord gostovati Sparti u Roterdamu.