Partizan održao novi čas fudbala Kelnu

Fudbaleri Partizana savladali su na svom stadionu Keln sa 2:0 (1:0), u meču 4. kola D grupe Lige konferencija.

Beogradski crno-beli su drugi put za nedelju dana demantovali Garija Linekera i njegovu legendarnu izjavu – dokazali su da fudbal više nije igra u kojoj uvek pobeđuju Nemci.

Mnogi su pomislili, nakon meča i velikog trijumfa u Nemačkoj, da su crno-beli napravili podvig i iznenađenje, ali je meč u Beogradu potvrdio da je Partizan, u ovom trenutku, bolja ekipa od Bundesligaša.

Za 180 i kusur minuta, Partizan nije primio gol od Kelna i sasvim zasluženo zaseo na čelo tabele, gde drži konce u svojim rukama.

Na ovom meču Partizan je nije imao niti jedan problem na terenu, ali jeste na tribinama – meč je dva puta prekidan zbog bakljade i dimnih bombi u prvom poluvremenu.

Crno-beli su došli do prednosti u 15. minutu, kada je uporni Fuseini Dijabate iskoristio veliku grešku defanzivaca Kelna i zakucao loptu u mrežu.

Zbog prekida je prvi deo igre produžen za 11 minuta, a pred odlazak na odmor Kvinsi Menig je pogodio prečku.

Međutim, na startu drugog dela igre, Partizan je udvostručio prednost.

Rikardo Gomeš je bio najviši u skoku i glavom smestio loptu u gol i tako postavio konačan rezultat.

U drugoj utakmici D , ekipa Slovackog je napravila veliko iznenađenje i savladala Nicu u gostima sa 2:1.

Ekipa trenera Gordana Petrića ima osam bodova, Nica ima pet, trećeplasirani Keln četiri, koliko ima i Slovačko.

Naredni meč u Ligi konferencija Partizan će odigrati na gostovanju kod Nice 27. oktobra , dok će Keln će gostovati u Češkoj.

U poslednjem kolu, 3. novembra, crno-beli će u Humskoj dočekati ekipu Slovačkog, a Keln će ugostiti Nicu.