Mitrović optužen za nasilničko ponašanje, moguća drakonska kazna

Fudbalska asocijacija Engleske (FA) saopštila je da je optužila igrača Fulama i srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića za nasilničko i nedolično ponašanje na meču četvrtfinala FA kupa protiv Mančester junajteda

Potpuno su izgubili živce članovi Fulama u meču četvrtfinala FA kupa protiv Mančester junajteda.

Vodio je londonski tim protiv "crvenih đavola", sve do 72. minuta, kada se meč poptuno okrenuo u korist protivnika.

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović zaradio je crveni karton, pošto je u 72. minutu uhvatio sudiju Krisa Kavanoa za ruku i uneo mu se u lice.

Kavano je prethodno dosudio penal za Mančester junajted i pokazao je crveni karton Vilijanu.

Fudbalska asocijacija Engleske navodi da je menadžer Fulama Marko Silva takođe optužen za uvredljivo ponašanje prema zvaničnicima utakmice, kao i za nedolično ponašanje.

FA je optužila i sam Fulam zbog ponašanja igrača i trenera u porazu od 3:1 u meču četvrtfinala FA kupa.

Ostaje da se vidi kakve će kazne Asocijacija uručiti Fulamu, Silvi, a pogotovo Mitroviću, koji se prema pisanju engleskih medija, nalazi na najvećem udaru, te bi trebalo da najteže bude sankcionisan.