Zvezda defanzivom srušila Baskoniju, san o Top 8 i dalje tinja

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Baskoniju sa 74:63 u meču 30. kola Evrolige

Zvezda je kasno upalila i sporo krenula ove večeri u Beogradu, ali kada su dostigli radnu temperaturu, crveno-beli su pregazili Baskoniju.

Čitav tim Crvene zvezde bio je raspoložen - Nedović je prednjačio u napadu, Fakundo Kampaco u odbrani nije dao mira gostima, Bentil je briljirao u presudnim trenucima, a Martin odigrao jedan od najboljih mečeva otkako je stigao u Beograd.

Baskonija je bolje otvorila meč i došla do 7:0.

Zvezda je postepeno smanjivala razliku, a pred odlazak na odmor došla prvi put do prednosti - 39:38.

Crveno-beli su igrali bez Vildoze od sredine druge četvrtine, pošto se Argentinac uhvatio za zadnju ložu i napustio teren.

Ali, drugi Argentinac je igrao fantastično - Fakundo Kampaco je postigao samo jednu trojku na meču, ali je imao sedam asistencija i igrao beskompromisno u odbrani, što je u nekoliko navrata donelo Zvezdi lake poene iz kontre.

Nemanja Nedović je bio najefikasniji sa 20 poena, Bentil je dodao 12, Dobrić 11, a Martin jedan manje.

Tompson je postigao 15 za Baskoniju, a Gedraitis je dodao deset.

U narednom kolu, Crvena zvezda dočekuje Valensiju 29. marta.

23. mar 2023 • 20:49

Kraj meča - 74:63

Velika pobeda crveno-belih.

38' Zakucavanje Mitrovića - 71:61

Deset poena prednosti za Zvezdu.

34' Serija Baskonije - 62:55

Ivanović traži tajm-aut, gosti su se primakli na sedam razlike.

Kraj treće četvrtine - 57:49

Zvezda sve bolja kako vreme odmiče, pred početak poslednje deonice, crveno-beli imaju osam poena prednosti.

25' Trojka Bentila - 50:40

Dvocifrena prednost crveno-belih.

Nastavljen je meč

Zvezda ima poen prednosti.

Poluvreme - 39:38

Zvezda ima poen prednosti na poluvremenu.

Crveno-beli su loše ušli u meč, ali su posteopeno podizali igru i na kraju, uz sjajnu energiju, došli do preokreta.

Dobrić ima devet poena, Bentil dva manje.

Kod gostiju Kotsar i Gedraitis imaju po šest.

16' Fantastično zakucavanje Martina - 32:35

Kampaco sjajan u defanzivi na ovom meču, proigrao je Martina koji je atraktivno zakucao i podigao publiku na noge.

15' Serija Zvezde, povreda Vildoze - 30:35

Dobrih nekoliko minuta za Bentila, pet vezanih poena za njega.

Problem za Zvezdu predstavlja povreda Luke Vildoze, koji se uhvatio za zadnju ložu i napustio igru.

12' Opet bolji početak Baskonije - 23:33

Ponovo su gosti bolje ušli u četvrtinu, serija 7:2, Ivanović traži tajm-aut.

Kraj prve četvrtine - 21:26

Prednost Baskonije od pet poena na kraju prve četvrtine.

Bolje su gosti ušli u meč i odmah napravili razliku, ali se Zvezda razbudila i zaigrala bolje u nastavku.

7' Zakucavanje Dobrića - 14:17

Mitrović je došao do lopte, proigrao Dobrića, koji zakucava u kontri.

5' Jak tempo - 7:13

Brzo se igra, bez predaha se smenjuju napadi.

Poenima Martina Zvezda je došla do prvih poena a potom se i približila Baskoniji.

3' Loš početak Zvezde - 0:7

Bez poena Crvena zvezda na početku meča, gosti su iskoristili lošu igru domaćih u napadu.