Vlahović obezbedio Srbiji bodove u bratskom duelu u Podgorici

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u Podgorici Crnu Goru sa 2:0 u utakmici drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Srbija i Crna Gora su odigrale loš i ne preterano zanimljiv meč u Podgorici, ali je ekipa Dragana Stojkovića Piksija ostvarila cilj i vraća se u Beograd sa nova tri boda.

Sjajna atmosfera oko stadiona pod Goricom i na tribinama najavila je dobru fudbalsku predstavu, ali se na zelenom terenu podgoričkog stadiona to nije dogodilo.

Domaćin je agresivnije ušao u meč i više iskazivao želju za napadom, dok je ekipa Srbije imala velikih problema na sredini terena.

Teško su "Orlovi" iznosili loptu, još teže organizovali napade, pa u prvih 45 minuta nije bilo previše uzbuđenja.

Crnogorci su imali jednu šansu preko Vukana Savićevića, koji je pokušao da iskoristi grešku Vanje Milinković-Savića i lobuje ga, ali se visoki golman Srbije vratio na vreme i zaustavio njegov udarac.

Sa druge strane, Srbija je najbolju priliku imala preko Mitrovća, koji je sjajno uradio ono u čemu je i najbolji – zagradio se leđima, okrenuo i dobro šutirao, tik uz stativu.

Selektor Srbije je napravio dve izmene u nastavku. U igru su ušli Andrija Živković i Dušan Vlahović, umesto Filipa Đuričića i Ivana Ilića.

Srbija je krenula ofanzivnije, ali je Crna Gora bila bliža golu.

Kako su "Orlovi" krenuli organizovanije u napad, Crna Gora je pretila iz kontranapada.

Jovetić je jednom izblokiran, a drugi put mu je Milinković-Savić odlično odbranio udarac.

Kako su napadi domaćina bili sve opasniji, tako je usledio hladan tuš.

Igrao se 78. minut, Mladenović je prošao po strani, proigrao Vlahovića, a napadač Juventusa fenomenalno sačekao trenutak, napao tu loptu i smestio je preciznim udarcem u mrežu.

Sudija Klemon Turpan je, nakon potvrde iz VAR sobe, pokazao na centar.

Crna Gora je do kraja meča pritiskala svim silama, ali je odbrana Srbije odbila sve napade i sačuvala gol prednosti.

U samoj završnici, u poslednjim sekundama susreta, Srbija je došla do drugog gola.

Živković je proigrao Lukića, ovaj uspeo da doturi loptu Vlahoviću, a napadač Juventusa postiže novi gol i postavlja konačan rezultat.

27. mar 2023 • 22:40

Kraj meča

Pobeda Srbije u Podgorici.

90+2' GOL! Još jedan gol Vlahovića

Kontranapad, Lukić je asistirao Vlahoviću, a napadač Juventusa postiže drugi gol na meču.

90' Igraće se još pet minuta

Pet minuta nadoknade.

78' GOL! Srbija vodi

Sjajno se ubacio Vlahović, dobio loptu od Mladenovića i preciznim udarcem smestio loptu u mrežu.

57' Dobra prilika za Jovetića

Stevan Jovetić je vukao loptu, lepo se namestio na ivici kaznenog prostora i dobro šutirao, ali je Vanja Milinković-Savić dobro reagovao i odbranio udarac nekadašnjeg kapitena Partizana.

51' Strahovit udarac Krstovića

Vukao je Krstović loptu, nije mogao sam pa je opalio po lopti sa distance, pokraj gola.

48' Pokušaj Jovetića izblokiran

Kontranapad Crne Gore, Jovetić se okrenuo i šutirao ali je izblokiran.

Korner za Crnu Goru.

46' Nastavljen je meč

Dvostruka izmena u timu Srbije, Vlahović i Živković su u igri umesto Ilića i Đuričića.

Kraj prvog dela igre

Bez previše dešavanja, bez uzbuđenja i velikih šansi.

Logično, bez promene rezultata.

45' Još dva minuta igre

Prvi deo igre produžen je za 120 sekundi.

29' Šansa za Mitrovića

Prvi ozbiljan napad Srbije. Grujić je dodao do Mitrovića, savršeno se zagradio i okrenuo napadač Fulama, a onda šutirao pored stative.

25' Nepovezana igra "Orlova"

Vezni red Srbije se muči od početka meča - teško se iznosi lopta, nema organizovanih napada, što Crna Gora pokušava da iskoristi.

20' Ogromna prilika za Savićevića

Vanja Milinković-Savić je driblao, ostao bez lopte i bez faula, Savićević je probao da pošalje loptu u mrežu, ali je visoki golman Srbije stigao da se vrati i dođe do lopte.

11' Vujačić preti posle kornera

Igor Vujačić je probao glavom posle kornera, ali nije bio precizan defanzivac Partizana.

7' Mnogo prekida, inicijativa Crne Gore

Domaći tim pokušava da napadne, mnogo prekida i sitnih faulova na početku meča.

1' Počeo je meč!

Prvi napad ima selekcija Srbije.

Aplauz za himnu Srbije

Himna Srbije pozdravljena aplauzom u Podgorici.

Golmani Srbije su izašli na zagrevanje

Sastavi timova:

Crna Gora: Mijatović, Tomašević, Savić, Vujačić, Vešović, Savićević, Šćekić, Hakšabanović, Marušić, Krstović, Jovetić.

Srbija: Vanja Milinković-Savić, Pavlović, Gudelj, Milenković, Mladenović, Grujić, Ilić, Đuričić, Sergej Milinković-Savić, Tadić, Mitrović.

"Orlovi" jedva izašli iz hotela

Brojni navijači su se okupili ispered hotela kako bi pozdravili reprezentativce Srbije po polasku ka stadionu.

Navijači Crne Gore na ulicama:

RT Balkan u Podgorici pred utakmicu: Utakmica visokog rizika koja to nije

Utakmica je proglašena za meč visokog rizika, ali na ulicama glavnog grada Crne Gore se to ne može osetiti.

Krcat stadion pod Goricom

Fudbalski savez Crne Gore saopštio je da su rasprodate sve ulaznice za meč sa Srbijom.

RT Balkan u Podgorici: Šta čeka Srbiju i čega se treba plašiti?

U Podgorici se igra bratski derbi, a o meču fudbalskih reprezentacija Crne Gore i Srbije, za RT Balkan govorio je Dejan Panić, poznati sportski novinar dnevnog lista "Dan" i dugogodišnji dopisnik beogradskog "Sportskog žurnala".

Stojković: Dočekani smo u prijateljskoj atmosferi, ali Selektor fudbalske reprezentaciočekujem pobedu

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković rekao je da, uprkos prijateljskoj atmosferi u kojoj su on i njegova ekipa dočekani u Podgorici, očekuje pobedu.

Kakve su šanse Srbije da se plasira na Evropsko prvenstvo?

Fudbalska reprezentacija Srbije ima 87 odsto šansi da se plasira na Evropsko prvenstvo, objavila je agencija za sportsku analitiku Grejsnot Nilsen.

Filip Kostić propušta meč

Filip Kostić neće igrati protiv Crne Gore, jer se povredio na meču sa Litvanijom u prvom kolu.

"Orlovi" sjajno dočekani u Podgorici

Fudbalska reprezentacija Srbije sletela je u nedelju u Podgoricu, gde su odlično dočekani, pošto su odmah po sletanju davali autograme i slikali se sa obožavaocima.

Dva međusobna duela

Srbija je protiv Crne Gore igrala dva puta - u Ligi Nacija 2018. godine.

"Orlovi" su slavili u oba meča, prvo u Podgorici sa 2:0, a potom u Beogradu sa 2:1.

Srbija i Crna Gora na vrhu tabele

Srbija je na čelu grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a Crna Gora je na drugom mestu.

Obe selekcije imaju po tri boda posle prvog kola, ali je Srbija pobedila Litvaniju sa 2:0, dok je Crna Gora savladala Bugarsku u gostima sa 1:0.