Zvezda u finišu do preokreta i pobede nad novosadskom Mladosti

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su sa 4:2 ekipu Mladosti GAT u meču 28. kola Superlige Srbije

Teže od očekivanog i uz malo turbulencija, Crvena zvezda došla je do pobede na svom stadionu nad ekipom iz Novog Sada.

Mladost je pokazala zube na stadionu "Rajko Mitić", do samog finiša imala rezultat koji joj odgovara, ali nije imala snage i sreće da na gostovanju u Beogradu ostane bez poraza.

U 11. minutu je tim Nenada Lalatovića došao do vođstva, kada je Vidakov ispratio loptu sa desne strane i sam na drugoj stativi postigao pogodak.

Sedam minuta kasnije, Zvezda je izjednačila golom Kataija.

Do kraja prvog dela utakmice viđena su još dva gola, po jedan na obe strane.

Ponovo je Vidakov bio glavni akter kod gostiju, ovoga puta je iskoristio grešku odbrane Zvezde, zaobišao Vasiljevića i postigao novi gol, za novo vođstvo Mladosti.

Delovalo je da će gosti na pauzu odneti prednost, ali je u poslednjim momentima prvog dela igre, jedan defanzivac Mladosti igrao rukom u svom šesnaestercu, nakon čega je sudija pokazao na belu tačku.

Precizan iz penala bio je Kanga, koji je doneo Zvezdi izjednačenje.

Napadali su crveno-beli, tražili rupu u defanzivnom bedemu gostiju, ali uprkos šansama, rezultat se dugo nije menjao.

Tek u 83. minutu, nakon skraćenog kornera, Kanga je centrirao u peterac rivala, a tamo se Rakonjac odlično pozicionirao i doneo Zvezdi preokret i vođstvo od 3:2.

Konačan rezultat, postavljen je u 90. minutu, kada je Katai, ponovo na asistenciju Kange, matirao golmana gostiju uz pomoć bloka.