Zvezda odradila posao protiv Radnika, efektni golovi Viga i Mitrovića

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na svom stadionu ekipu Radnika iz Surdulice sa 2:0 u meču 30. kolu Superlige Srbije

Zvezda krupnim koracima korača ka odbrani titule u domaćem prvenstvu, a samim tim i obezbeđivanja mesta u grupnoj fazi Lige šampiona.

Crveno-beli nisu imali previše problema protiv tima Radnika iz Surdulice, koji su savladali sa 2:0.

Već u šestom minutu je domaćin stigao do vođstva, efektnim pogotkom desnog beka Aleksa Viga.

Nakon slobodnog udarca u kojem je Kanga pogodio stativu, lopta se odbila do Viga, koji je slabijom, levom nogom, veoma precizno zatresao mrežu Radnika.

Od tog momenta, Zvezda je imala kontrolu meča, ali nije stvarala preveliki broj šansi za pogodak.

I u drugom poluvremenu se igralo u laganijem ritmu, ali je Zvezda htela da postigne još jedan gol i privede meč kraju bez većih uzbuđenja.

Tako je i bilo, pošto je u 78. minutu, odlično po desnoj strani probio mladi Mitrović.

Krilni fudbaler Crvene zvezde je pobegao čuvaru i veoma preciznim udarcem postavio konačnih 2:0.

Crveno-beli stigli su do nove pobede i 82. boda, što je čak 23 više od drugoplasiranog TSC-a.

Radnik je ostao na 37 bodova i osmom mestu na tabeli domaćeg prvenstva.