Partizan u drugom poluvremenu prelomio otpor Igokee

Košarkaši Partizana savladali su kao domaćini ekipu Igokee sa 89:74 u meču 25. kola ABA lige

Opravdao je tim Željka Obradovića ulogu favorita i upisao novu pobedu u regionalnom takmičenju.

Partizan je nastavio da brani prvo mesto na tabeli ABA lige, a ovoga puta je do pobede došao boljom igrom u drugom poluvremenu.

Igokea je imala solidan otpor u prvom, pošto je uspevala da drži potpuni priključak za favorizovanim rivalom.

Na pauzu nakon druge četvrtine, crno-beli su odneli šest razlike - 50:44.

Trener Obradović je u ovom meču dao veću minutažu igračima koji u prethodnim utakmicama nisu imali preveliku ulogu.

Kako je vreme odmicalo u trećoj četvrtini, Partizan je dolazio do osetnije prednosti.

Posebno je poboljšao odbranu domaćin, što govori i podatak da je Igokea u čitavom drugom poluvremenu postigla 30 poena (u prvoj četvrtini gosti su postigli 25 poena).

Partizan je brzo stekao dvocifrenu prednost, koju su do kraja meča odbranili bez većih problema.

Avramović je sa 15 poena predvodio strelce pobedničke ekipe, dok je Smailagić ubacio 10 poena.

Kod Igokee su se istakli Nerandžić i Đorđević sa po 18 poena.