Partizan srušio i PAO, u Top 8 protiv Reala

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Panatinaikosa sa 83:81 u "Štark areni" u meču poslednjeg kola regularne sezone Evrolige. Partizan će u plej-ofu elitnog evropskog takmičenja, igrati protiv Real Madrida
Partizan srušio i PAO, u Top 8 protiv Reala© Euroleague

Na najbolji moguči način - pobedom, Partizan završava regularni deo sezone Evrolige.

U meču prepunom oscilacija i promena rezultata, Partizan je u samom finišu uspeo da preokrene i savlada Panatinaikos.

Jedan od junaka meča je Džejms Naneli, koji je u poslednjih 30-ak sekundi uspeo da postigne trojku koja je crno-belima dala prednost i koja je postavila konačni rezultat.

Eksum je sa 18 poena bio najbolji strelac srpske ekipe, Panter je ubacio 17 poena, a Avramović meč završio sa 14 poena.

Najefikasniji u redovima PAO-a bili su Bejkon sa 19 i Ponitka sa 12 poena.

Čak 18 poena prednosti imali su gosti iz Grčke u određenim momentima druge i treće četvrtine.

Ipak, Partizan je svaki put nalazio način da se rezultatski vrati u meč.

Prepuna dvorana i sjajan ambijent u "Štark areni" pomogli su timu Željka Obradovića da ostvari novu, 20. pobedu u Evroligi ove sezone.

Srpski tim je uspeo da uvede meč u neizvesnu završnicu, u kojoj je pokazao ogromnu dozu discipline i požrtvovanja.

Partizan je trijumfom regularni deo završio na šestom mestu, što ih u plej-ofu vodi u seriju sa Real Madridom.

• 14. apr 2023 • 22:23

22:23

Kraj meča, nova pobeda Partizana!

Trojkom Džejmsa Nanelija u poslednjih 30-ak sekundi, Partizan je stekao prednost od 83:81, koju je do kraja meča uspeo da odbrani.

PAO je imao dva napada za pobedu ili produžetak, ali su Grci promašili zakucavanje i šut za tri poena.

• 22:20

39' - Neizvesna završnica

Očekuje nas veoma neizvesna završnica u Beogradu, pošto se u poslednji minut ulazi sa minimalnim vođstvom gostujućeg tima.

Ponitka je bio precizan sa linije za slobodna bacanja, čime PAO vodi sa 81:80.

• 22:08

35' - Partizan preokreće!

Trojka Eksuma, donela je Partizanu prvo vođstvo još od uvodne četvrtine, ali i erupciju oduševljenja na tribinama "Štark arene".

Crno-beli vode sa 72:71.

• 22:03

34' - Ekspresan odgovor Partizana

Poenima Avramovića i Ledeja, Partizan pravi seriju 7:0 i smanjuje razliku na samo četiri poena - 71:67.

• 21:59

32' - Ponovo dvocifrena razlika u korist gostiju

Dobri napadi i generalno igra Panatinaikosa na startu poslednje četvrtine, brzo im donose novu dvocifrenu prednost.

PAO vodi sa 71:60, a do kraja meča ostalo je nešto više od osam minuta.

• 21:53

Kraj treće četvrtine: Partizan - Panatinaikos 58:66

Poenima u poslednjoj sekundi treće deonice, Panatinaikos vraća razliku nakon tri deonice na osam poena.

Igralo se u naletima u ovom periodu, a više takvih naleta imao je grčki tim.

• 21:38

25' - Rezultatska klackalica, PAO još uvek vodi

Uspeo je Partizan na trenutak da smanji razliku na jedan poen, ali Panatinaikos odbija nalet i vraća šest poena prednosti.

• 21:28

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

• 21:11

Poluvreme: Partizan - Panatinaikos 39:45

Nakon prvih 20 minuta košarke, gosti imaju prednost u iznosu od šest poena.

Partizan je odličnom igrom u finišu druge četvrtine, uspeo da potpuno smanji razliku i prednost rivala, koja je na momente iznosila i 18 poena.

Panter predvodi strelce srpske ekipe sa 11 poena, dok Eksum ima sedam.

U redovima grčkog tima ističu se Grigonis i Gudaitis sa po osam poena.

• 21:05

17' - Partizan u velikom naletu, smanjuje razliku na osam poena

Čak 18 poena prednosti imao je PAO i delovalo je da mogu potpuno da kontrolišu utakmicu, ali se probudio Partizan.

Pre svega odličnom odbranom, a potom i lakim poenima na drugoj strani, crno-beli smanjuju razliku sa 18 na osam poena.