Dortmundu ni dva gola i igrač više nisu bili dovoljni da iskoriste kiks Bajerna

Fudbaleri Bajerna iz Minhena odigrali su nerešeno sa Hofenhajmom 1:1 u meču 28. kola Bundeslige. Kiks Bavaraca nije iskoristila Borusija iz Dortmunda, koja je na gostovanju u Štutgartu remizirala 3:3

Zlatnu priliku imali su "milioneri" iz Dortmunda u 28. kolu domaćeg prvenstva.

Bajern Minhen nije uspeo kao domaćin da savlada Hofenhajm, već su dve ekipe odigrale nerešeno 1:1.

Pavar je doneo Tuhelovom timu vođstvo u 17. minutu, ali je Kramarić u 71. postavio konačan rezultat.

Delovao je da će Borusija Dortmund uspeti da to kazni i pobedom u Štutgartu izbori izjednačenje na vrhu tabele Bundeslige.

Ipak, ni prednost od 2:0, kao i igrač više od 39. minuta, nisu bili dovoljni gostujućem timu.

Golovima Alea i Malena u 26. i 33. minutu, Dortmund je došao do osetne prednosti.

Mavropanos je u 39. minutu dobio crveni karton i sve je vodilo ka glatkoj pobedi gostujućeg tima.

Ipak, usledio je neverovatan finiš meča.

Kulibali u 78. minutu smanjuje na 1:2, da bi u 84. Vagnoman doneo izjednačenje Štutgartu.

U 93. minutu, Rejna postiže pogodak za veliko slavlje Borusije, ali meč je bio daleko od završenog.

Igrao se sedmi minut nadoknade, kada je Silas pogodio za Štutgart i postavio konačnih 3:3.

Tako je Bajern održao prednost od dva boda na liderskoj poziciji na tabeli.

Hofenhajm je došao do 13. mesta sa 29 bodova, dok je Štutgart tek 16. sa pet manje.