Fudbaleri Sevilje plasirali su se u polufinale Lige Evrope, pošto su na svom stadionu savladali Mančester junajted sa 2:0 i tako sa ukupnih 4:2 eliminisali engleski tim. Prolaz u narednu fazu izborili su još Juventus, koji je sa ukupnih 2:1 izbacio Sporting, Bajer Leverkuzen, koji je sa ukupnih 5:2 bio bolji od Union Rojala i Roma, koja je eliminisala Fejnord sa 4:2
Sevilja deklasirala Junajted, Juventus dozirao prolaz, Roma nakon drame do polufinalaGetty © Gonzalo Arroyo Moreno

Veoma uzbudljivo bilo je u revanš mečevima četvrtfinala Lige Evrope.

Sevilja, Juventus, Roma i Leverkuzen izborili su plasman u pretposlednju fazu takmičenja, a do tog uspeha došli su na zanimljiv i neizvestan način.

Juventusu je za prolaz dalje bio dovoljan remi u Lisabonu protiv Sportinga 1:1.

"Staroj dami" je u revanšu bio dovoljan gol Rabioa u devetom minutu, iako je domaćin izjednačio u 20. preko Edvardsa.

Ukupnim rezultatom 2:1, Juventus je prošao dalje.

Ekipa Sevilje izbacila je verovatno glavnog konkurenta za trofej u Ligi Evrope.

Nakon što je ispustio pobedu u Mančesteru, Junajted je doživeo veliki šok u Andaluziji.

Sevilja je uspela da savladala engleskog rivala sa 3:0 u revanšu, golovima En Nesirija u 8. i 81. minutu, kao i Badea u 47. minutu.

Ekipa Rome je nekako preživela dvomeč sa Fejnordom i izborila polufinale.

Tim koji sa klupe predvodi Žoze Morinjo, jurio je zaostatak od jednog gola iz prvog meča.

U 60. minutu je Spinacola uspeo da neutrališe prednost rivala, ali je u 80. Paišao doneo Fejnordu remi i u tom trenutku rezultat za polufinale.

Roma je u 89. minutu preko Dibale uspela da izbori produžetke, a u dodatnih pola sata meča "vučica" je dva puta zatresla mrežu rivala.

El Šaravi je postigao gol u 101. minutu, dok je konačnih 4:1 postavio Pelegrini u 109.

Poslednje mesto u polufinalu Lige Evrope pripalo je ekipi Bajer Leverkuzena, koja je sa 4:1, a ukupnih 5:2, eliminisala Rojal Union.

Dijabi i Baker pogađali su za goste u prvom, a Frimpong i Hložek u drugom poluvremenu, dok je jedini gol za domaći tim postigao Terho.