Liverpul iz trećeg puta srušio Notingem, pobeda Lestera nakon preokreta

Fudbaleri Liverpula savladali su na "Enfildu" ekipu Notingem foresta sa 3:2 u meču 32. kola Premijer lige

Uz dosta muke do tri boda došla je ekipa koju sa klupe predvodi Jirgen Klop.

Dva puta je Liverpul vodio, ali je gost na "Enfildu" uspevao u oba navrata da dođe do izjednačenja.

U prvom poluvremenu nije viđen pogodak, ali je već u drugom minutu nastavka, Žota doneo "crvenima" vođstvo.

Brzo je uspeo Notingem da izjednači, kada je u 51. minutu Vilijams, nekadašnji fudbaler Liverpula, postigao pogodak za Forest.

Igrao se 55. minut kada je Žota ponovo pogodio za domaćina i vratio prednost Liverpulu.

U 67. minutu, drugo izjednačenje doneo je Gibs Vajt.

Nije dugo trajalo slavlje nakon tog gola Notingema, pošto je samo dva minuta kasnije, Salah zatresao mrežu i tako postavio konačnih 3:2.

Liverpul nastavlja svoje penjanje na tabeli Premijer lige i borbu za mesta koja vode u Evropu.

Nakon nove pobede, nalaze se na sedmom mestu sa 50 bodova, tri manje od trećeplasiranog Njukasla.

Što se tiče Notingema, oni su pretposlednji na tabeli sa 27 bodova, jednim manje od izlaska iz zone ispadanja.

U ostalim subotnjim mečevima u engleskom šampionatu, Lester je nakon preokreta savladao Vulvse sa 2:1, Kristal Palas i Everton odigrali su nerešeno sa 0:0, kao i Brentford i Aston Vila sa 1:1.

Fulam je sa 2:1 savladao ekipu Lidsa.