Inter ne odustaje od Evrope, konačno proradio Lukaku

Fudbaleri Intera savladali su kao gosti ekipu Empolija sa 3:0 u meču 31. kola Serije A

Odluka Sportskog suda u Lozani, kojom je Juventusu vraćeno 15 oduzetih bodova, kompletno je promenila gornji deo tabele Serije A.

Ekipa na koju je povratak Juventusa najviše uticao, verovatno je Inter, koji je spao sa mesta koja vode u Ligu šampiona naredne sezone.

Ipak, Inter ne odustaje u svom cilju, što govori ubedljiva pobeda nad Empolijem.

"Nero-azuri" su do pobede došli na krilima Romelua Lukaku, previše puta kritikovanog i zaboravljenog napadača.

Lukaku je postigao dva gola u drugom poluvremenu (48. i 76. minut) i bio asistent kod trećeg, čiji je strelac bio Lautaro Martinez (88. minut).

Inter je tako došao do bitne pobede i 54. boda, što ih trenutno stavlja na peto mesto na tabeli, sa dva boda zaostatka za četvrtoplasiranom Romom.