Njukasl ponizio Totenhem sa 6:1, Vest Hem slavio u Bornmutu sa 4:0

Fudbaleri Njukasla savladali su kao domaćini ekipu Totenhema sa više nego ubedljivih 6:1, dok je Vest Hem u gostima nadigrao Bornmut sa 4:0 u mečevima 32. kola Premijer lige
Njukasl ponizio Totenhem sa 6:1, Vest Hem slavio u Bornmutu sa 4:0Getty © Clive Brunskill

Jedan od najubedljivijih poraza u svojoj istoriji, Totnehem je upisao na gostovanju na "Sent Džejms parku".

U direktnoj borbi za mesto među četiri najbolje ekipe Premijer lige, Njukasl je slavio sa 6:1.

"Svrake" su u prvih 20-ak minuta rešile pitanje pobednika i nagovestile pravi debakl za goste iz Londona.

Marfi u 2. i 9, Džoelinton u šestom i Isak u 19. i 21. minutu, redom su tresli mrežu "petlova".

Nakon 21 minuta fudbala, domaći su vodili sa 5:0, a u nastavku su podigli nogu sa "gasa" i priveli meč kraju bez ikakvih "trzavica".

Do kraja meča viđena su još dva pogotka, po jedan na obe strane.

Kejn je uspeo u 49. minutu da postigne počasni gol za Totenhem, dok je Vilson u 67. postavio konačan rezultat.

Pobedom, Njukasl je došao do 59. boda, čime se izjednačio na trećem mestu na tabeli Premijer lige sa Mančester junajtedom, koji ima meč manje.

Totenhem je ostao petoplasirani tim, sa 53 boda, dva više od Aston Vile i tri više od Liverpula.