Crno-beli tajfun protutnjao kroz Španiju - Panter utišao Madrid

Košarkaši Partizana pobedili su u Madridu ekipu Reala rezultatom 89:87 (22:22, 26:22, 15:20, 26:23) u prvom meču četvrtfinala plej-ofa Evrolige

Partizan je odigrao spektakularan meč u Madridu i sasvim zasluženo došao do velikog trijumfa, koji je crno-bele približio fajnal-foru Evrolige.

Partizan je poveo u četvrtfinalnoj seriji koja se igra na tri pobede, a "brejk" u prvom meču je osigurao Partizanu dve utakmice u Beogradu, pred svojim navijačima, iako bi teoretski, Partizan mogao da odigra samo jedan meč na svom terenu.

Košarkaši Partizana bolje su ušli u meč, a crno-beli su u petom minutu stekli prednost od 14:6 pre svega poenima Smailagića, koji je postigao tri trojke u ovom periodu.

Partizan je imao i 17:10, ali je Real serijom 10:2 u finišu prve četvrtine preokrenuo i poveo 20:19, ali se prva četvrtina završila rezultatom 22:22.

Košarkaši Reala su iskoristili greške igrača Partizana i na startu druge četvrtine poveli 30:22.

Usledila je serija gostiju od 11:2 za novi preokret i prednost od 33:32.

Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, a Partizan je na poluvreme otišao sa četiri poena prednosti - 48:44.

Real je napravio seriju od 8:0, a u poslednju četvrtinu ušao sa poenom prednosti - 64:63.

Musa je trojkom podigao halu na noge, a Gabrijel Dek je blistao u poslednjoj četvrtini.

Na pet i po minuta pre kraja meča bilo je 77:70 za domaći tim, ali se Partizan vratio sa pet vezanih poena.

Panter je pogodio trojku uz faul za izjednačenje 80:80, a potom iskoristio i dodatno slobodno bacanje i doneo prednost Partizanu - 81:80.

U uzbudljivoj i neizvesnoj završnici, Džanan Musa je 21 sekundu pre kraja izjednačio na 86:86, a onda je sa linije slobodnih bacanja doneo vođstvo Realu 87:86.

Partizan je posle tajm-auta krenuo u napad, a Panter je pogodio trojku na 0,4 sekundi pre kraja.

Real je zatražio tajm-aut, a u poslednjem napadu Hezonja nije uspeo da pogodi.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je upravo Panter, koji je postigao 26 poena.

Ledej je dodao 13 poena, a po 11 su ubacili Egzum, Smailagić i Lesor.

U timu Reala najbolji je bio Gabrijel Dek sa 24 poena, dok je Geršon Jabusele ubacio 14. Valter Tavarez je postigao 12 poena, ali je teren morao da napusti ranije zbog povrede.

Druga utakmica između Reala i Partizana na programu je u četvrtak u Madridu od 20.45 sati.

Treći meč će biti odigran drugog maja u Beogradu od 20.30 časova, a eventualni četvrti dva dana kasnije takođe u Beogradu.

Eventualna majstorica je na programu devetog maja u Madridu.

25. apr 2023 • 23:01

Kraj meča!

Partizan vodi sa 1:0 u četvrtfinalnoj seriji!

40' TROJKA PANTERA! 87:89

Loše je krenuo napad Partizana, Panter je morao da rešava - kapiten Partizana pogađa trojku preko Jabuselea.

40' Partizan ima poslednji napad - 87:86

Obradović je tražio tajm-aut, Partizan ima loptu 21 sekund do kraja meča.

40' Dek pogađa uz faul - 87:86

Kraj za Ledeja, Dek pogađa i dodatno bacanje.

40' Panter siguran sa linije za slobodna bacanja 84:86

Oba je pogodio Panter.

40' Faul Muse u napadu - 84:84

Musa je šutirao za tri, ispružio je noge i zakačio Pantera, koji ide na liniju penala.

39' Vilijams Gos pogađa iz teške pozicije - 84:84

Izjednačeno je, 1.18 do kraja.

38' Egzum pogađa uz faul! 82:83

Ima Egzum priliku da uveća prednost Partizana.

37' Trojka Pantera uz faul! 80:80

Trojka Kevina Pantera uz faul!

36' Trojka Avramovića - 77:75

Aleksa Avramović vraća Partizan u život!

34' Dek blista u poslednjoj četvrtini - 77:70

Gabrijel Dek nosi Real ka pobedi u poslednjoj četvrtini.

32' Zakucavanje Lesora - 69:68

Atraktivno zakucavanje Lesora, Partizan se ne predaje u Madridu!

32' Nova trojka Madara - 67:66

Uz mnogo sreće Madar postiže novu trojku.

31' Trojka Muse - 67:63

Obradović traži tajm-aut - Musa je pogodio trojku sa velike udaljenosti, nakon što je Partizan izgubio loptu.

Kraj treće četvrtine - 64:63

Poen prednosti za Real pred početak poslednje četvrtine.

27' Trojka Madara - 56:58

Prvi šut Madara - prva trojka!

Posle nekoliko slabijih minuta, Partizan dolazi do poena iz igre.

23' Zakucavanje Ledeja uz faul - 48:54

Ledej je zakucao, fauliran je i imaće dodatno bacanje.

Tajm-aut za Real.

21' Nastavljen je meč

Partizan ima četiri poena prednosti.

Poluvreme - 44:48

Crno-beli igraju sjajan meč u Madridu - odlično su počeli meč (imali 17:10), ali je Real uspeo da se vrati i preokrene (30:22).

Ipak, Partizan je dalekometnom paljbom došao do nove prednosti, pa na odmor odlazi sa "plus četiri".

Panter je ubacio 15 poena, Smailagić devet, Ledej jedan manje.

U timu Reala, Tavares i Jabusele imaju po deset poena.

17' Nova trojka Pantera - 39:42

Sedma trojka crno-belih večeras!

16' Sada Egzum pogađa za tri - 37:39

I Dante Egzum precizan sa distance.

16' I još jedna! 35:36

Vratio je Real trojku, ali Panter ponovo pogađa!

15' Trojka Pantera - 32:33

Partizan ponovo vodi!

15' Sjajna rampa Lesora - 30:28

Rodrigez je krenuo na ulaz, Lesor ga je sačekao i upisao blokadu.

14' Zakucavanje Lesora - 30:28

Lesor je ukrao loptu, a onda atraktivno zakucao.

Real traži tajm-aut.

14' Tri faula u napadu igrača Reala - 30:24

Dva puta Musa, jednom Hezonja, koji ga je zamenio.

Publika u Madridu je besna na sudije.

12' Serija Reala - 30:22

Real je drugu četvrtinu otvorio serijom 8:0.

Obradović je zatražio tajm-aut.

Kraj prve četvrtine - 22:22

Sjajan početak crno-belih, ali je Real uhvatio priključak u drugoj polovini prve četvrtine.

Smailagić ima devet poena, koliko ima i Gabrijel Dek sa druge strane.

7' Zakucavanje Tavaresa - 16:19

Serija domaćih, Real je prišao na "minus tri" zakucavanjem Tavaresa.

5' Avramović pogađa za tri poena - 10:17

Sada pogađa Aleksa Avramović.

Odlična energija crno-belih na početku meča u Madridu.

4' Nova trojka Alena Smailagića! 6:14

Fenomenalan Smailagić sa distance, njegova treća trojka.

3' Još jednom Smailagić - 5:9

Kozer je vratio trojku, ali je još jednu pogodio Smailagić, a onda je centar crno-belih borben pod svojim košem i osvaja loptu za Partizan.

2' Trojka Smailagića - 2:6

Dobar početak crno-belih, Smailagić sam na šutu za tri - pogađa dno mrežice.