Junajted ispustio 0:2 protiv Totenhema, Njukasl grabi ka Ligi šampiona

Fudbaleri Totenhema i Mančester junajteda odigrali su nerešeno u Londonu sa 2:2, u derbi meču 33. kola Premijer lige
Junajted ispustio 0:2 protiv Totenhema, Njukasl grabi ka Ligi šampionaGetty © Richard Heathcote

Još jednom Mančester junajted nije uspeo da "završi posao" u utakmicici u kojoj su imali prednost ove sezone.

Sličan scenario kao u prvom meču sa Seviljom u Ligi Evrope, "crvenim đavolima" nije bila dovoljna prednost od 2:0.

Odlično je Junajted započeo meč protiv Totenhema u Londonu, pošto je već u sedmom minutu Sančo pogodio na asistenciju Rašforda.

U samom finišu prvog dela utakmice, Rašford se i sam upisao u strelce, pošto je iako sam na protivničkoj polovini u 44. minutu, uspeo da stvori poziciju za šut i na sjajan način postigne pogodak.

Očekivalo se da će gosti uspeti da savladaju zbunjeni Totenhem, koji je nedavno otpustio i "prelaznog" trenera.

Ipak, "petlovi" su pokazali karakter, nisu se predali, već uspeli da nadoknade prednost gostiju.

U 56. minutu, Pedro Poro je odlično reagovao na odbijenu loptu u šesnaestercu rivala, pošto ju je spoljnim delom kopačke, "zakucao" u mrežu Junajteda.

Po veliku priliku promašile su obe ekipe u drugom poluvremenu, pošto je sa jedne strane Bruno Fernandeš pogodio prečku u situaciji jedan na jedan sa golmanom, dok je Totenhem blizu izjednačenja bio u situaciji kada je Dajer glavom sa pet metara, neometano, šutirao pored gola.

Ipak, što domaći nisu uspeli tada, jesu u 79. minutu, kada je Kejn sjajno proigrao Sona na drugoj stativi, a ovaj smireno reagovao i precizno poslao loptu u mrežu rivala.

Nakon 33. kola, Totenhem je ostao na petom mestu na tabeli sa 54 boda, dok je Mančester junajted četvrti sa 60.

U ostalim mečevima odigranim u sredu, Njukasl je u gostima savladao Everton sa 4:1, dok je Bornmut savladao Sautempton sa 1:0.