Barsa i Real ubedljivi, Katalonci obaraju rekorde i čuvaju +11

Fudbaleri Barselone savladali su Betis sa 4:0, dok je Real Madrid bio bolji od Almerije sa 4:2 u mečevima 32. kola La Lige

Nije uspeo "kraljevski klub" u 32. kolu, da smanji zaostatak za Barselonom na vrhu tabele španskog prvenstva.

Izabranici Karla Ančelotija upisali su pobedu od 4:2 nad Almerijom u Madridu.

Utakmicu je obeležio sjajni Karim Benzema, koji je postigao "het-trik" u prvom poluvremenu, golovima u 8, 17. i 42. minutu.

Gosti su u nadoknadi prvog dela uspeli da postignu pogodak, kada je Lazaro smanjio na 3:1.

Ipak, to nije unelo previše nervoze u redove Madriđana, pošto je Rodrigo već u drugom minutu nastavka meča, povisio na 4:1.

Igrao se 61. minut kada je Robertone pogodio za goste i postavio konačnih 4:2.

Real je tako uspeo samo na kratko da smanji zaostatak za Barselonom na osam bodova.

"Blaugrana" je nešto kasnije odigrala svoj meč 32. kola i upisala više nego ubedljivu pobedu nad Real Betisom.

Na vreme je domaći tim "načeo" mrežu gostiju, pošto je u 14. minutu Kristensen bio strelac.

U 33. minutu je fudbaler gostiju Gonzales, zaradio drugi žuti karton, zbog čega je Betis rano ostao sa igračem manje.

Barsa je to iskoristili i do kraja prvog poluvremena rešila pitanje pobendika

Levandovski je u 36. minutu povisio na 2:0, a Rafinja samo tri minuta kasnije, postigao pogodak za ubedljivu prednost Barse.

U drugom poluvremenu viđen je još jedan gol, ponovo u mreži gostiju, pošto je Rodrigez nakon prodora Fatija, smestio loptu u svoju mrežu.

Utakmicu su obeležila dva jubileja i rekorda.

Jedan je taj da je Mark Andre Ter Štegen došao do 24. utakmice bez primljenog gola ove sezone, čime je postao najbolji golman Barselone u istoriji katalonskog kluba.

Ter Štegen se izjednačio sa Jan Oblakom po tom parametru u istoriji La Lige i neophodno mu je da na još dve utakmice do kraja sezone ne primi gol, kako bi bio najbolji golman u istoriji španskog prvenstva po broju primljenih pogodaka.

Drugi jubilej i rekord koji je viđen, jeste po ulasku Lamina Jamala u igru u drugom poluvremenu.

Novi "biser" Barselone ima samo 15 godina, pa je tako postao najmlađi fudbaler koji je debitovao za Barsu u domaćem prvenstvu.

Lamal je umalo bio strelac i asistent, ali je njegov šut odbranio golman Betisa, a asistenciju "upropastio" Dembele, koji nije iskoristio zicer u finišu susreta.