"Ludnica" na Enfildu - sedam golova u meču sezone

Neverovatan meč odigrali su Liverpul i Totenhem na Enfildu - "crveni" pobedili u trileru u kojem je bilo sedam golova (4:3), od čega dva u sudijskoj nadoknadi
"Ludnica" na Enfildu - sedam golova u meču sezoneGetty © Michael Regan

Potpuno neverovatan meč odigrali su Liverpul i Totenhem, a veći deo ovog duela, možda i najboljeg ove sezone u Premijer ligi, pojedini navijači gostujućeg tima nisu odgledali.

Liverpul je imao čak tri gola prednosti posle 15 minuta igre.

Kurtis Džons je doneo domaćinu prednost posle tri minuta igre, a Luis Dijaz je povisio dva minuta kasnije.

Salah je u 15. minutu iskoristio penal, posle čega su pojedini gostujući navijači napustili stadion, plašeći se da će gledati još jednu katastrofu u režiji svojih ljubimaca.

Kako su se samo prevarili...

Hari Kejn je u 39. minutu uspeo da smanji na 3:1 i donese nadu gostima.

Totenhem je sa novom energijom ušao u nastavak meča, pa je Totenhem pritiskao i pretio sve jače.

Ofanziva se isplatila u 77. minutu, kada je Son zatresao mrežu.

Rišarlison je na teren ušao u 84. minutu, umesto Skipa, koji je ozbiljne batine pretrpeo tokom meča, a teren je napustio krvave glae.

Brazilac je prvi gol u Premijer ligi u dresu Totenhema postigao u trećem minutu sudijske nadoknade.

Son je centrirao iz slobodnjaka, Rišarlison se najbolje snašao, ali i uz dosta sreće, smestio loptu u mrežu.

Brazilac je potom stavio prst na usta, misleći da je utišao publiku na Enfildu.

Ipak, poput onih navijača Totenhema, ova odluka mu se obila o glavu.

Samo minut kasnije, Diogo Žota je umakao zadnjoj liniji "pevaca" i preciznim udarcem "spakovao" loptu u malu mrežu.

Jirgen Klop je u slavlju - pred četvrtim sudijom, povredio zadnju ložu, ali i dobio žuti karton.

Liverpul je peti sa 56 bodova, dok je Totenhem šesti sa 54.