Inter razbio Milan - ovo je veliki korak ka finalu Lige šampiona

U prvom od dva milanska derbija u polufinalu, do sigurnog trijumfa stigli su "nerazuri"
Inter razbio Milan - ovo je veliki korak ka finalu Lige šampionaGetty © Clive Rose / Staff

Fudbaleri Intera pobedili su večeras ekipu Milana rezultatom 2:0 (2:0) u prvom meču polufinala Lige šampiona.
Inter je poveo u osmom minutu golom Edina Džeka. "Neroazuri" su samo tri minuta kasnije postigli i drugi gol preko Henrika Mhitarijana.

Inter je nastavio sa napadima, a Hakan Čalhanoglu je u 16. minutu pogodio stativu. Glavni sudija Hezus Hil Manzano je dosudio penal za Inter u 32. minutu posle prekršaja nad Lautarom Martinezom, ali je posle intervencije iz VAR sobe poništio svoju odluku.

U drugom poluvremenu uglavnom se igralo na sredini terena, a najbolju šansu za Milan imao je Sandro Tonali, ali je pogodio stativu.

Revanš meč biće odigran za šest dana, a domaćin će biti ekipa Intera.

U prvom polufinalu Lige šampiona, fudbaleri Reala i Mančester sitija igrali su sinoć u Madridu bez pobednika, 1:1. Revanš je za nedelju dana u Mančesteru.

• 10. maj 2023 • 22:56

22:56

Kraj - pobeda Intera 2:0!

Inter je napravio veliki korak ka plasmanu u finale Lige šampiona!

Strelci su u ranoj fazi meča bili Edin Džeko i Henrik Mhitarjan. Milan je sada u teškoj poziciji pred revanš narednog utorka.

• 22:44

83' - Sve manje vremena za Milan

I dalje Milan nikako ne uspeva da stvori neku izgledniju šansu. Dva gola zaostatka moglo bi da im bude preveliki zalogaj u revanšu, naročito s ovakvim odnosom snaga.

• 22:24

64' - Stativa Milana!

Imao je Inter sada malo sreće, Sandro Tonali sa oko 15 metara šutira i pored nekoliko igrača uspeva da pogodi stativu. Lopta posle toga odlazi u aut.

• 22:23

Izmene

Tri izmene posle sat vremena. U redovima Milana Tijao i Origi ulaze umesto Kjera i Salemakersa, dok je Brozović u timu Intera zamenio Mhitarjan.

• 22:07

Nastavljena je utakmica

Da vidimo ima li odgovora Milana, njima je i te kako potreban bar jedan gol, i to što pre.

• 21:46

Poluvreme!

Konačno kraj prvog dela igre, makar iz ugla igrača Milana. Gube 2:0 i čak mogu da budu zadovoljni - malo je falilo i da prime treći gol i da Inter još dobije i penal.

Jako loša igra "rosonera" do sada.

• 21:32

32' - Ipak nema penala!

Poništen je žuti karton za Kjera, a sudija je pokazao posle gledanja VAR snimka da ipak nije bilo elemenata za jedanaesterac.

• 21:31

31' - Penal za Inter!

Lautaro Martinez je oboren u šesnaestercu Milana, Kjer ga je spotakao.

• 21:16

16' - Zamalo i treći gol Intera

Čalhanoglu je pogodio stativu, nastavio se napad Intera, a pokušavao je i Mhitarjan iz izgledne pozicije, ipak, uspeo je Mainjan da ovog puta spasi gol Milana.

Katastrofalna igra "rosonera" u prvih četvrt sata.

• 21:11

11' - Gooool, 2:0 za Inter!

Kakav potop Milana u prvih 11 minuta utakmice - nije ni počelo, a Inter već ima ogromnu preednost.

Strelac ovog puta je bio Mhitarjan, posle odličnog prodora Di Marka, a odbrana Milana je katastrofalno reagovala.