Sergej u 95. minutu spasio Lacio - jednim potezom "iščupao" bod

Reprezentativac Srbije je bio ključni igrač da rimski tim ne doživi neočekivani poraz
Sergej u 95. minutu spasio Lacio - jednim potezom "iščupao" bodGetty © Paolo Bruno / Stringer

Fudbaler Lacija Sergej Milinković-Savić dao je gol u petom minutu nadoknade kojim je rimski klub na domaćem terenu stigao do 2:2 protiv Lećea u meču 35. kola Serije A.

Reprezentativac Srbije je bio strelac udarcem glavom sa peterca, čime je pomogao rimskom klubu da izbegne poraz od autsajdera.

Gosti će dugo žaliti za izgubljena dva boda, ne samo zbog gola Srbina, već i zbog činjenice da kod rezultata 0:0 Gabrijel Strefeca nije iskoristio penal u 23. minutu.

Kazna za to je stigla u 34. minutu kad je Ćiro Imobile poslao loptu u gol gostiju i doneo vođstvo Laciju. Francuz Remi Uden je golovima na kraju prvog i početku drugog poluvremena doneo potpuni preokret, ali je na već opisan način Milinković-Savić "ukrao" bod rivalu.

Lacio je ostao treći sa 65 bodova, dok je Leće 16. sa 32, pet više od Specije koja je prva "ispod crte" u zoni ispadanja.