Milan ispušta Ligu šampiona, Inter kaznio kiks

Fudbaleri Milana poraženi su na gostovanju kod Specije sa 2:0, dok je Inter kao domaćin savladao Sasuolo sa 4:2 u mečevima 35. kola Serije A

Uzdrmao je "rosonere" poraz u derbiju sa Interom u polufinalu Lige šampiona, to je očigledno.

Tim Stefana Piolija nije uspeo da dođe ni do boda na gostovanju kod Specije.

U samom finišu meča, domaćin je postigao dva gola i upisao pobedu nad favorizovanim rivalom.

Viznjevski je u 75. minutu doneo Speciji prednost, da bi 10 minuta kasnije Espozito postavio konačan rezultat.

Milanov kiks u borbi za mesto među prve četiri ekipe na tabeli, iskoristio je Inter.

"Neroazuri" su sa 4:2 nadigrali ekipu Sasuola.

Golovima Lukakua, Lautara i autogolom Tresoldija, Inter je stigao do ubedljivih 3:0 do 58. minuta.

Sasuolo je uspeo da učini završnicu veoma zanimljivom, pošto je Enrike smanjio na 3:1, a potom Fratezi i na 3:2.

Ipak, u 90. minutu, Lukaku je novim golom rešio sve dileme i doneo Interu tri boda.

Nakon 35 utakmica, Inter je treći na tabeli sa 66 bodova, jednim više od Lacija, a pet više od Milana.