Barsa u katalonskom derbiju slavila titulu, Espanjolovi navijači ih napali nakon meča

Fudbaleri Barselone novi su šampioni La Lige, pošto su u 34. kolu u gradskom derbiju, kao gosti savladali Espanjol sa 4:2

Nakon goleade u katalonskom derbiju, špansko prvenstvo ima novog šampiona.

Barselona je pobedom od 4:2 nad Espanjolom, došla do 27. titule u istoriji kluba.

"Blaugrana" je tako zaokružila poprilično uspešnu sezonu, pošto je četiri kola pre kraja prvenstva podigla šampionski pehar.

Prvi put još od 1998. godine, Barselona do titule u La Ligi dolazi bez Lionela Mesija, a prvi put trofej za najbolji tim u Španiji podižu sa Ćavijem kao trenerom.

Rano je Barselona postigla dva gola protiv Espanjola i tako možda rešila pitanje pobednika na ovom meču.

Igrao se 11. minut kada je Levandovski načeo mrežu rivala, da bi već u 20. Balde povisio na 2:0.

Do kraja prvog dela utakmice još jednom je lopta bila u golu domaćina, bilo je to u 40. minutu, kada je ponovo bio strelac Levandovski.

Iako se u nastavku igralo u znatno slabijem ritmu, viđeno je još tri gola.

Kunde je u 53. povisio na 4:0, a počasne pogotke za Espanjol postigli su Puado u 73. i Hoselu u drugom minutu nadoknade.

Nakon meča, fudbaleri Barselone na terenu su krenuli da slave titulu u domaćem prvenstvu, ali su ih domaći navijači prekinuli, pošto su upali na teren.

Gostujući igrači morali su da slavlje nastave u svlačionici, a kasnije i na ulicama Barselone.