Firmino na oproštaju sačuvao teoretske šanse Liverpulu za Ligu šampiona

Bobi Firmino odigrao je poslednju utakmicu na "Enfildu" na kojem je proveo prethodnih osam godina i sačuvao nadu svom timu da može da se plasira u Ligu šampiona.
Firmino na oproštaju sačuvao teoretske šanse Liverpulu za Ligu šampionaGetty © Jan Kruger / Stringer

Fudbaleri Liverpula i Aston Vile odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici 37. kola engleske Premijer lige.

Izabranici Jirgena Klopa napravili su korak unazad i gotovo izvesno ostali bez plasmana u Ligu šampiona sledeće sezone, ali im je teoretske šanse sačuvao Bobi Firmino, golom na oproštaju od domaćih navijača.

Liverpul sada ima 66 bodova, tri manje i utakmicu više od Njukasla i Mančester junajteda.

Liverpul na "Enfildu" nije pokazao igru kao u nekoliko prethodnih sedmica, tokom kojih je ušao u seriju trijumfa.

Bez energije i želje igrali su domaći igrači, a u 22. minutu Aston Vila je imala veliku šansu da povede. Oli Votkins je pobegao po levoj strani, u kaznenom prostoru ga je oborio Ismaila Konate i sudija je pokazao na belu tačku.

Votkins je preuzeo odgovornost, ali je katastrofalno šutirao i promašio čitav gol.

Međutim, Aston Vila je ipak otišla na odmor sa prednošću, zahvaljujući Džejkobu Ramziju, koji je pet minuta sačekao centaršut na drugoj stativi i smestio ga u mrežu.

"Crveni" su napadali u drugom poluvremenu, suspendovani Jirgen Klop je ubacio sva moguća oružja u igru, uključujući i Bobija Firmina, kojem je ovo bio poslednji meč pred domaćim navijačima.

I kada su napadi zamrli i činilo se da je sve izgubljeno, upravo je Brazilac zablistao. Sjajno se ubacio i na divnu asistenciju savladao Emilijana Martineza za 1:1.

Do kraja susreta nije bilo promene rezultata, Liverpul ima samo teoretske šanse da se plasira u Ligu šampiona.

Da bi se to desilo, Njukasl ili Junajted moraju da izgube sledeće dve utakmice, a da "crveni" pobede.

"Crveni đavoli" su minimalnim rezultatom (1:0) bili bolji od Bornmuta u gostima i napravili veliki korak ka elitnom evropskom takmičenju.

Strelac atraktivnog pogotka bio je Kazemiro u ranoj fazi utakmice.