Krah Bajerna protiv Lajpciga, Borusija može da mu "preotme" titulu

Veliku priliku ima Borusija iz Dortmunda da konačno prekine desetogodišnju dominaciju najvećeg rivala

Fudbaleri Lajpciga napravili su veliki preokret i pobedili Bajern u Minhenu 3:1 u derbiju Bundeslige, čime bi mogli direktno da predaju Borusiji šampionski pehar.

Lajpcig je gubio na "Alijanc areni", ali je preokrenuo u drugom poluvremenu i kolo pre kraja zadao takav udarac Bavarcima, od kojeg će se teško oporaviti.

Kada je Serž Gnabri u 25. minutu iskoristio asistenciju Tomasa Milera, činilo se da će Bajern napraviti veliki korak ka novoj "salatari".

Međutim, ekipa Tomasa Tuhela se raspala u drugom poluvremenu i gosti su to umeli da iskoriste.

Lajmer je u 65. minutu izjednačio, da bi Kristofer Nkunku desetak minuta kasnije sa bele tačke doneo preokret.

Tron je krenuo da se trese, a potpuno je uzdrman u finišu, kada je Dominik Soboslai pogodio i potvrdio krah bavarske mašine.

Bajern kolo pre kraja ima 68 bodova, jedan više i utakmicu od drugoplasirane Borusija, koja bi, u slučaju dva trijumfa do kraja, postala novi šampion.

"Milioneri" u nedelju od 17.30 gostuju kod Augsburga.

Ekipa sa "Alijanc arene" je 10 godina uzastopno vladala Nemačkom, ali to bi vrlo lako moglo da se promeni.

U ostalim utakmicama Herta iz Berlina i Bohuma remizirali su 1:1, istim rezultatom završen je duel Verdera i Kelna, treći remi, ovoga puta rezultatom 2:2 odigrali su Šalke i Ajntraht iz Frankfurta, dok je u okršaju sa najviše pogodaka Hofenhajm pobedio Union Berlin – 4:2.