Jović inspirisao preokret Fjorentine, Roma sve nade polaže u finale Lige Evrope

Fudbaleri Fjorentine savladali su na svom stadionu ekipu Rome sa 2:1 u meču 37. kola Serije A. Torino je bio bolji od Specije sa 4:0, a srpski fudbaleri Luka Jović i Ivan Ilić, bili su strelci za tim iz Firence, odnosno Torina

Neverovatan preokret izvela je "viola" u samom finišu utakmice sa Romom.

Iako su gosti iz Rima imali prednost do 85. minuta, Fjorentina je sa dva gola uspela da dođe do sva tri boda.

Roma je povela u 11. minutu, golom El Šaravija.

Rezultat 0:1, na semaforu je bio do trenutka kada je srpski fudbaler Luka Jović, u 85. minutu postigao pogodak i doneo izjednačenje domaćem timu.

Samo tri minuta kasnije, Ikone je pogodio za preokret i tako doneo pobedu Fjorentini.

Roma je tako ostala na 60 osvojenih bodova i tek šestom mestu na tabeli Serije A.

Ipak, "vučica" sve nade u igranje Lige šampiona naredne sezone, polaže u ovogodišnje finale Lige Evrope, u kojem se sastaje sa Seviljom, 31. maja.

Pobedu u 37. kolu italijanskog prvenstva upisala je i ekipa Torina, koja je kao gost nadigrala Speciju sa ubedljivih 4:0.

Jedan od strelaca za goste bio je srpski fudbaler Ivan Ilić, koji je u 76. minutu doneo svom timu tri gola prednosti u tom trenutku.

Golove za Torino postigli su još i Karamo, Riči i Viznjevski autogolom.