TSC izborio kvalifikacije za Ligu šampiona, Čukarički u Ligi Evrope

Fudbaleri TSC iz Bačke Topole igraće u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su osvojili drugo mesto u Superligi Srbije

Fudbaleri TSC-a i Vojvodine odigrali su u Bačkoj Topoli bez pobednika, 1:1 u meču poslednjeg, 37. kola SLS.

TSC je poveo golom Luke Ilića u 66. iz penala, dok je bod Vojvodini doneo Nikola Čumić u 77. minutu.

TSC je drugi na tabeli SLS sa 75 bodova, zbog čega će igrati u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Čukarički je u Beogradu savladao Radnički iz Kragujevca 2:1, pa je na kraju sezone zauzeo treće mesto.

Oba gola za Čukarički postigao je Luka Stojanović u 15. i 21. minutu, a jedini strelac za goste bio je Miloš Vidović u 18. minutu.

Čukarički je treći na tabeli sa 75 bodova, koliko ima i drugoplasirani TSC, ali je ekipa iz Bačke Topole druga pošto je u regularnom delu sezone osvojila drugo mesto.

Čukarički će igrati u plej-ofu za Ligu Evropa, dok će petoplasirana Vojvodina igrati u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Radnički je sezonu završio na osmom mestu sa 42 boda.

Partizan je sinoć pobedio Voždovac 2:1, a crno-beli će igrati u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

U poslednjem meču 37. kola igraju Crvena zvezda i Novi Pazar.

Crveno-beli su još ranije obezbedili titulu u SLS, a naredne sezone igraće u grupnoj fazi Lige šampiona.