Klub iz Andaluzije nastavlja da ređa trofeje u Ligi Evrope, pošto su osvojili čak sedmi naslov u poslednjih 17 godina
Sevilja je vlasnik Lige Evrope - penalima srušila Murinja i Romu za sedmu tituluGetty © Justin Setterfield / Staff

Fudbaleri Sevilje još jednom su osvojili trofej u Ligi Evrope, pošto su u finalu u Budimpešti bili bolji od Rome nakon izvođenja jedanaesteraca - 1:1 (4:2).

Tako je Sevilja stigla do sedme titule u ovom takmičenju, prve posle tri godine, nastavivši neverovatnu seriju rezultata, započetu prvim trofejom iz 2006. godine.

Posle 120 minuta fudbala, rezultat je bio 1:1 pa se pristupilo produžecima. Ekipa Žozea Murinja primila je prvi gol u finalim evropskih takmičenja još od 2003. godine, kada je predvodio Porto protiv Seltika u finalu tadašnjeg Kupa UEFA.

Ipak, nakon nezanimljivih produžetaka, pristupilo se izvođenju penala u kojima su se igrači Sevilje daleko bolje snašli. Presudni pogodak postigao je Montijel, koji je bio strelac i odlučujućeg penala u finalu Svetskog prvenstva u Kataru.

U regularnih 90 minuta, Roma je povela preko Paula Dibale, dok je autogol Manćinija vratio Sevilju u igru u drugom poluvremenu. Upravo je Manćini bio jedan od tragičara neiskoristivši penal u penal-seriji...

• 1. jun 2023 • 00:03

00:03

Sevilja je osvajač Lige Evrope

Sedmi put u sedmom finalu, Sevilja trijumfuje i potvrđuje da je apsolutni rekorder u ovom takmičenju.

Prvi poraz Žozea Murinja u velikim evropskim finalima u karijeri!

• 00:01

PENALI!

Četvrta serija:

Patrisio čuva Romu u životu, brani udarac Montijelu, ali sudija traži da se ponovo izvede udarac jer je golman Rome navodno ranije izašao sa gol linije. Montijel šutira ponovo i postiže gol, Sevilja je osvajač Lige Evrope!

Treća serija:

Sevilja vodi 3:1, jer je i Ivan Rakitić bio precizan. Ibanjez na redu za Romu, ali on pogađa stativu. Velika prednost za španski tim!

Druga serija:

Lamela je precizan, za 2:1 u korist Sevilje. Manćini je tragičar za Romu, Bono mu je odbranio udarac. Isti igrač koji je i postigao autogol kojim je Sevilja izjednačila u drugom poluvremenu...

Prva serija:

Okampos postiže gol, Sevilja vodi 1:0. Kristante za Romu takođe precizan, sada je 1:1.

• 31. maj 2023 • 23:51

23:51

Gledaćemo penale!

Napokon kraj i drugog produžetka, koji je zbog brojnih prekida umesto 15, trajao čitavih 26 minuta!

Ipak, i dalje nema novih golova i sada će penal serija odlučivati o pobedniku.

• 23:26

Počeo je drugi produžetak

Ništa naročito važno nije viđeno u prvih 15 minuta. Ekipe ne žele mnogo da rizikuju.

• 23:00

Gledaćemo produžetke!

Imala je Sevilja veliku šansu u finišu zaustavnog vremena, ali kako je rezultat ostao 1:1, sledi dodatnih 30 minuta fudbala!

• 22:39

76' - Ipak nema penala, promenjena odluka!

Entoni Tejlor je pogledao VAR snimak i Roma može da odahne. Englez kaže da to ipak nije bio penal, priznao je grešku i pri rezultatu 1:1, meč može da se nastavi.

• 22:38

75' - Penal za Sevilju!

Okampos je ubio u šesnaestercu, tamo ga je Ibanjez naizgled faulirao, ali ostaje da se vidi hoće li Tejlor gledati VAR snimak.

• 22:30

67' - Konačno šansa za Romu

Posle dosta vremena, Rimljani su imali šansu, velika gužva u šesnaestercu, pokušavali su i Abraham i Smoling, Bono je uspeo da napravi odbranu, a posle toga Ibanjez ne uspeva da zatrese mrežu Sevilje.

• 22:18

55' - Goooool, Sevilja izjednačila na 1:1

Kakav početak drugog poluvremena, kao da se Roma malo uspavala nakon vođstva u prvom delu.

Navas je centrirao sa desne strane, a tamo lopta pogađa Mansinija u nogu, pa tako autogol vraća Sevilju u ovom finale!