Sevilja je vlasnik Lige Evrope - penalima srušila Murinja i Romu za sedmu titulu

Klub iz Andaluzije nastavlja da ređa trofeje u Ligi Evrope, pošto su osvojili čak sedmi naslov u poslednjih 17 godina

Fudbaleri Sevilje još jednom su osvojili trofej u Ligi Evrope, pošto su u finalu u Budimpešti bili bolji od Rome nakon izvođenja jedanaesteraca - 1:1 (4:2).

Tako je Sevilja stigla do sedme titule u ovom takmičenju, prve posle tri godine, nastavivši neverovatnu seriju rezultata, započetu prvim trofejom iz 2006. godine.

Posle 120 minuta fudbala, rezultat je bio 1:1 pa se pristupilo produžecima. Ekipa Žozea Murinja primila je prvi gol u finalim evropskih takmičenja još od 2003. godine, kada je predvodio Porto protiv Seltika u finalu tadašnjeg Kupa UEFA.

Ipak, nakon nezanimljivih produžetaka, pristupilo se izvođenju penala u kojima su se igrači Sevilje daleko bolje snašli. Presudni pogodak postigao je Montijel, koji je bio strelac i odlučujućeg penala u finalu Svetskog prvenstva u Kataru.

U regularnih 90 minuta, Roma je povela preko Paula Dibale, dok je autogol Manćinija vratio Sevilju u igru u drugom poluvremenu. Upravo je Manćini bio jedan od tragičara neiskoristivši penal u penal-seriji...

1. jun 2023 • 00:03

Sevilja je osvajač Lige Evrope

Sedmi put u sedmom finalu, Sevilja trijumfuje i potvrđuje da je apsolutni rekorder u ovom takmičenju.

Prvi poraz Žozea Murinja u velikim evropskim finalima u karijeri!

PENALI!

Četvrta serija:

Patrisio čuva Romu u životu, brani udarac Montijelu, ali sudija traži da se ponovo izvede udarac jer je golman Rome navodno ranije izašao sa gol linije. Montijel šutira ponovo i postiže gol, Sevilja je osvajač Lige Evrope!

Treća serija:

Sevilja vodi 3:1, jer je i Ivan Rakitić bio precizan. Ibanjez na redu za Romu, ali on pogađa stativu. Velika prednost za španski tim!

Druga serija:

Lamela je precizan, za 2:1 u korist Sevilje. Manćini je tragičar za Romu, Bono mu je odbranio udarac. Isti igrač koji je i postigao autogol kojim je Sevilja izjednačila u drugom poluvremenu...

Prva serija:

Okampos postiže gol, Sevilja vodi 1:0. Kristante za Romu takođe precizan, sada je 1:1.

31. maj 2023 • 23:51

Gledaćemo penale!

Napokon kraj i drugog produžetka, koji je zbog brojnih prekida umesto 15, trajao čitavih 26 minuta!

Ipak, i dalje nema novih golova i sada će penal serija odlučivati o pobedniku.

Počeo je drugi produžetak

Ništa naročito važno nije viđeno u prvih 15 minuta. Ekipe ne žele mnogo da rizikuju.

Gledaćemo produžetke!

Imala je Sevilja veliku šansu u finišu zaustavnog vremena, ali kako je rezultat ostao 1:1, sledi dodatnih 30 minuta fudbala!

76' - Ipak nema penala, promenjena odluka!

Entoni Tejlor je pogledao VAR snimak i Roma može da odahne. Englez kaže da to ipak nije bio penal, priznao je grešku i pri rezultatu 1:1, meč može da se nastavi.

75' - Penal za Sevilju!

Okampos je ubio u šesnaestercu, tamo ga je Ibanjez naizgled faulirao, ali ostaje da se vidi hoće li Tejlor gledati VAR snimak.

67' - Konačno šansa za Romu

Posle dosta vremena, Rimljani su imali šansu, velika gužva u šesnaestercu, pokušavali su i Abraham i Smoling, Bono je uspeo da napravi odbranu, a posle toga Ibanjez ne uspeva da zatrese mrežu Sevilje.

55' - Goooool, Sevilja izjednačila na 1:1

Kakav početak drugog poluvremena, kao da se Roma malo uspavala nakon vođstva u prvom delu.

Navas je centrirao sa desne strane, a tamo lopta pogađa Mansinija u nogu, pa tako autogol vraća Sevilju u ovom finale!

Počelo je drugo poluvreme

Murinjova ekipa je na pola puta do novog evropskog trofeja.

Kraj prvog poluvremena - Roma vodi 1:0

Roma je povela u 35. minutu preko Dibale, a u finišu prvog dela, Ivan Rakitić je imao najbolju šansu za Sevilju kada je udarcem sa distance pogodio stativu.

43' - Šansa za Sevilju

Rakitić je centrirao iz kornera, a tamo je jedan od igrača Sevilje igrao glavom, ali malo preko gola ide taj udarac.

35' - Goooool, Roma vodi 1:0!

U dva-tri poteza nakon oduzete lopte na sredini terena, Roma stiže do vođstva pošto je strelac Paulo Dibala!

Rakitić je izgubio loptu od Kristantea, potom sledi dodavanje Mansinija za Argentinca, koji lepo matira golmana Sevilje!

22' - Žuti karton za Nemanju Matića

Jedan malo oštriji start srpskog internacionalca na sredini terena i odmah je sankcionisan od strane Entonija Tejlora.

12' - Velika šansa za Romu!

Iznenada šansa za Romu, Spinacola je bio sam tamo oko penala, šutirao iz prve, ali Bono uspeva da odbrani udarac i otkloni opasnost.

Mnogo sreće za Sevilju!

1' - Počela je utakmica u Budimpešti!