Đoković slomio otpor neugodnog Fučoviča

Duel je obeležio maratonski prvi set koji je trajao gotovo sat i po vremena i u kojem je Novak slomio otpor neugodnog protivnika
Đoković slomio otpor neugodnog FučovičaGetty © Clive Mason

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo ovogodišnjeg Rolan Garosa, maksimalnom pobedom nad Martonom Fučovičem iz Mađarske – 7:6 (7:2), 6:0, 6:3.

Novak je uspeo da savladala vetar, teške uslove, ali i neugodnog protivnika koji ga je stavio na popriličan test u prvom setu.

Tako nije delovalo u početku jer je srpski as odmah napravio brejk koji je čuvao sve do finiša prvog dela igre. Međutim, u gemu u kojem je servirao za vođstvo u setovima, pala mu je koncentracija i dozvolio je Martonu da se vrati.

To je bio uvod u dramu jer je Đoković sve intenzivnije pokazivao nervozu, posebno su ga nervirali članovi njegovog tima.

Fučovič je izborio taj-brejk, ali u njemu nije imao šanse.

Novak je dodatni gem otvorio sjajnim bekhendom, potom odigrao jedan fantastičan defanzivni lob i rešio prvi set u svoju korist posle sat i 27 minuta.

U tim trenucima slomljen je otpor trenutno 83. igrača na svetu, njegova igra se raspala i drugi set je bio sušta suprotnost prvom. Trajao je samo 31 minut i Srbin je protutnjao ne dozvolivši protivniku niti jedan gem.

I treći set je bio rutina, pa je Novak nastavio pohod ka 23. grend slem trofeju.

On će u narednoj rundi igrati protiv Alehandra Davidoviča Fokine, koji je eliminisao domaćeg predstavnika Luku van Eša.

Rolan Garos počeo je u nedelju, traje do 11. juna i igra se za nagradni fond od 49.600.000 evra.

• 31. maj 2023 • 23:16

23:16

7:6 (7:2), 6:0, 6:3 – Kraj meča! Đoković je pobedio Fučoviča!

Pobeda srpskog tenisera nad neugodnim Fučovičem. Đoković se plasirao u treće kolo Rolan Garosa, rezultatom 7:6 (7:2), 6:0, 6:3.

• 22:56

7:6 (7:2), 6:0, 3:2 – Brejk za Đokovića

Nije dugo trajao dobar period u igri Mađara, posle desetak minuta je krenuo pad. Opet, Đoković to znalački koristi i, nadamo se, pravi odlučujući korak ka trijumfu. Rezultat je 7:6 (7:2), 6:0, 3:2.

• 22:43

7:6 (7:2), 6:0, 1:1 – Fučovič ribrejkom prekinuo Novakovu seriju

Prekinuta je serija Đokovića i to na najgori mogući način. Fučovič je uzvratio ribrejkom pošto je Novaku potpuno pala koncentracija. Činilo se da će zadati odlučujući udarac rivalu, ali očigledno da ga čeka još posla – 7:6 (7:2), 6:0, 1:1.

• 22:39

7:6 (7:2), 6:0, 1:0 – Novi brejk, Đoković u velikoj seriji

Nastavlja se velika serija svetskog "broja 3", ovoga puta više njegovom zaslugom. Đoković je potpuno pustio ruku, on diktira ritam poena i u prvom gemu trećeg seta pravi novi brejk.

• 22:27

7:6 (7:2), 6:0 – Novak ekspresno dobio i drugi set

Bilo je malo problema početkom gema, ali se Đoković brzo konsolidovao. Vezao četiri poena i došao do 7:6 (7:2), 6:0.

• 22:26

7:6 (7:2), 5:0 – Treći brejk zaredom

Sada je već sve jasno, igra Martona Fučoviča se raspala. Novak blizu "krompira"...

• 22:14

7:6 (7:2), 3:0 – Novi brejk za srpskog igrača

Pošto je materijalizovao stečenu prednost, Đoković je mogao da pusti ruku. I dalje je vikao na članove svog tima, ali je sada mogao da računa i da će protivnik pomagati. Fučovič je nastavio da greši i rezultat je 7:6 (7:2), 3:0.

• 22:06

7:6 (7:2), 1:0 – Brejk Novaka na početku drugog seta

Idealan početak drugog seta za našeg asa. Đoković je iskoristio nokdaun u kojem se nalazi Marton, sačekao nekoliko grešaka i odmah napravio brejk za 7:6 (7:2), 1:0.

• 21:59

7:6 (7:2) – Đoković dobio prvi set posle sat i po vremena!

Iako je "momentum" bio na strani protivnika, Đoković je uspeo da se smiri i sjajno započne dodatni gem. Otvorio ga je sjajnom bekhend paralelom, a onda još jednim vinerom došao do mini brejka.

Fučovič se vratio, da bi Novak spektakularnim lobom  iz potpune defanzive slomio otpor za 7:6 (7:2).

• 21:49

6:6 – Taj-brejk odlučuje pobednika prvog seta

Velikih problema ima Đoković sa nameštanjem na udarce, očigledno je da mu uslovi, vetar, veoma spor teren i nezgodni odskoci stvaraju nervozu. To Mađar dobrano koristi i dolazi do 6:6.