Neverovatan preokret vredan titule, Barselonine dame osvajačice Lige šampiona

Fudbalerke Barselone, osvajačice su ovosezonskog izdanja Lige šampiona, pošto su u finalu nakon preokreta, savladale Volfsburg sa 3:2
Neverovatan preokret vredan titule, Barselonine dame osvajačice Lige šampionaGetty © Dean Mouhtaropoulos

Nakon godinu dana pauze, Barselonine dame vratile su se na evropski tron.

U spektakularnom finalu odigranom u Ajndhovenu, Barselona je uspela nakon preokreta da savlada Volfsburg sa 3:2.

Imala je nemačka ekipa sve u svojim nogama i rukama, pošto je u prvom poluvremenu vodila sa 2:0.

Već u trećem minutu je Pajor donela Volfsburgu prednost, da bi u 37. minutu Pop duplirala prednost.

Uprkos primljenim golovima, Barselona je verovala svojoj igri, napadala i bila konkretniji tim.

"Blaugrana" je napravila neverovatan preokret u drugom poluvremenu.

U razmaku od samo dva minuta, postigla je dva gola i potpuno se vratila u meč.

Oba pogotka delo su Guijaro, prvi je dala u 48, a drugi u 50. minutu.

Momentum se potpuno okrenuo na stranu katalonske ekipe, koja je do kraja meča uspela da postigne i treći pogodak i tako kompletira preokret.

Rolfo, nekadašnja fudbalerka Volfsburga, a sada članica Barselone, bila je strelac ključnog pogotka, koji je postavio konačan rezultat.

Barsa je tako drugi put u poslednje tri sezone uspela da osvoji Ligu šampiona za dame.