Olga Danilović bila blizu pobede, ali Žaber slavila nakon preokreta

Srpska teniserka Olga Danilović, poražena je u trećem kolu Rolan Garosa, od Tunižanke Ons Žaber sa 2:1 u setovima
Olga Danilović bila blizu pobede, ali Žaber slavila nakon preokretaGetty © Clive Mason

Nije uspela Olga da napravi veliko iznenađenje i jednu od najvećih pobeda u svojoj karijeri.

Osvojila je srpska teniserka prvi set protiv sedme na VTA listi, ali je Žaber uspela da napravi preokret i slavi sa 2:1 u setovima.

Meč je trajao dva sata i 10 minuta.

Dva brejka, jedan u osmom, a drugi u desetom gemu, doneli su Danilovićevoj osvajanje prvog seta rezultatom 6:4.

Velika borba nastavila se i u drugom setu, a ovoga puta je Tunižanka prva oduzela servis protivnici.

Imala je Žaber prednost od 4:2, ali se Olga nije predavala.

Uspela je da vrati brejk, potom izjednači na 4:4, ali je iskusnija teniserka uspela da uzvrati istom merom i drugi set privede kraju sa 6:4 i tako dođe do izjednačenja u setovima.

To je u velikoj meri potpuno promenilo momentum na njenu stranu, što se odrazilo na igru u trećem, odlučujućem setu.

Žaber je brzo napravila dva brejka prednosti i povela sa 4:1, a prednost je odbranila do kraja seta, samim tim i meča.

Treći set, teniserka iz Tunisa osvojila je u svoju korist sa 6:2.

Ona je tako izborila plasman u osminu finala Rolan Garosa, gde će joj protivnica biti Amerikanka Bernarda Pera.